Nutričné hodnoty · Zelenina
Kalórie: Cibuľa
Surová cibuľa má 40 kcal na 100 g a 1 stredná cibuľa (110 g) má 44 kcal. Takmer všetky kalórie pochádzajú zo sacharidov – na 100 g pripadá 9,3 g sacharidov, z toho 4,2 g cukrov a 1,7 g vlákniny. Bielkovín a tukov obsahuje veľmi málo.
Zdroj kalórií: Sacharidy 88% · Tuky 2% · Bielkoviny 10%
Bežné porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 40 kcal | 1,1 g | 9,3 g | 0,1 g |
| 1 stredná cibuľa | 110 g | 44 kcal | 1,2 g | 10,3 g | 0,1 g |
| 1 hrnček, nakrájaná | 160 g | 64 kcal | 1,8 g | 14,9 g | 0,2 g |
| 1 stredný plátok | 14 g | 6 kcal | 0,2 g | 1,3 g | 0 g |
| 1 PL, nakrájaná | 10 g | 4 kcal | 0,1 g | 0,9 g | 0 g |
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
| Kalórie | 40 kcal |
|---|---|
| Bielkoviny | 1,1 g |
| Sacharidy | 9,3 g |
| z toho cukry | 4,2 g |
| Vláknina | 1,7 g |
| Tuky | 0,1 g |
| z toho nasýtené | 0 g |
| Sodík | 4 mg |
Čo ovplyvňuje kalórie
- Pri restovaní cibule na oleji alebo masle pribudnú kalórie z tuku, ktorý nasaje, a tie môžu ľahko prevýšiť kalórie samotnej cibule.
- Karamelizovaním alebo opekaním sa z cibule odparí voda, takže tepelne upravená porcia váži menej než surová cibuľa, z ktorej vznikla, a na gram má viac kalórií.
- Veľkosť porcie sa veľmi líši – od lyžice nasypanej na šalát až po celú cibuľu v restovanej zmesi.
- Obaľované a vyprážané úpravy, napríklad cibuľové krúžky, pridávajú kalórie zo strúhanky aj z oleja na vyprážanie.
Tipy na presné zaznamenanie
- Cibuľu vážte surovú po olúpaní a zapisujte surovú hmotnosť, pretože tá zodpovedá nutričným hodnotám surovej cibule.
- Olej alebo maslo na varenie zapíšte ako samostatnú položku, aby sa započítal aj pridaný tuk.
- V BerryFit odfoťte svoje jedlo a upravte porciu cibule, ak tvorila veľkú časť pokrmu.
Zaznamenajte Cibuľa za pár sekúnd
Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Cibuľa v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.
Často kladené otázky
Koľko kalórií má jedna stredná cibuľa?
Jedna stredná surová cibuľa (110 g) má 44 kcal, 10,3 g sacharidov, 1,2 g bielkovín a 0,1 g tuku.
Koľko kalórií má hrnček nakrájanej cibule?
Jeden hrnček nakrájanej surovej cibule (160 g) má 64 kcal a 14,9 g sacharidov.
Obsahuje cibuľa veľa sacharidov?
Cibuľa je tvorená prevažne sacharidmi – na 100 g má 9,3 g sacharidov, z toho 1,7 g vlákniny a 4,2 g cukrov. Keďže sa zvyčajne je v malom množstve, bežná porcia pridá len pár gramov, napríklad 0,9 g v polievkovej lyžici nakrájanej cibule.
Má varená cibuľa viac kalórií ako surová?
Samotná cibuľa varením kalórie nezíska, ale stratí vodu, takže varená cibuľa má viac kalórií na gram. Olej alebo maslo použité pri varení pridávajú ďalšie kalórie.
Podobné potraviny
Kalórie v bežných potravináchHodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Onions, raw, FDC ID 170000); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.
Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.





