BerryFit

Nutriční hodnoty · Zelenina

Kalorie: Cibule

Syrová cibule má 40 kcal na 100 g a 1 střední cibule (110 g) má 44 kcal. Téměř všechny kalorie pocházejí ze sacharidů – na 100 g připadá 9,3 g sacharidů, z toho 4,2 g cukrů a 1,7 g vlákniny. Bílkovin a tuků obsahuje velmi málo.

Na 100 g40kcal
1,1gBílkoviny
9,3gSacharidy
0,1gTuky
1,7gVláknina

Původ kalorií: Sacharidy 88% · Tuky 2% · Bílkoviny 10%

Běžné porce

PorceHmotnostKalorieBílkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g40 kcal1,1 g9,3 g0,1 g
1 střední cibule110 g44 kcal1,2 g10,3 g0,1 g
1 hrnek, nakrájená160 g64 kcal1,8 g14,9 g0,2 g
1 středně velké kolečko14 g6 kcal0,2 g1,3 g0 g
1 lžíce, nakrájená10 g4 kcal0,1 g0,9 g0 g
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
Kalorie40 kcal
Bílkoviny1,1 g
Sacharidy9,3 g
z toho cukry4,2 g
Vláknina1,7 g
Tuky0,1 g
z toho nasycené0 g
Sodík4 mg

Co ovlivňuje kalorie

  • Když cibuli smažíte na oleji nebo másle, přibudou kalorie z tuku, který nasákne, a ty snadno převýší kalorie samotné cibule.
  • Při karamelizaci nebo restování se odpaří voda, takže tepelně upravená porce váží méně než syrová cibule, ze které vznikla, a má více kalorií na gram.
  • Velikost porce se hodně liší – od lžíce nasypané na salát až po celou cibuli v pánvi s orestovanou zeleninou.
  • Obalované a smažené úpravy, jako jsou cibulové kroužky, přidávají kalorie z obalu i z oleje na smažení.

Tipy pro přesné zapisování

  • Cibuli važte syrovou po oloupání a zapisujte syrovou hmotnost, protože odpovídá nutričním hodnotám syrové cibule.
  • Olej nebo máslo na vaření zapisujte jako samostatnou položku, aby se přidaný tuk započítal.
  • V BerryFitu si jídlo vyfoťte a porci cibule upravte, pokud tvořila velkou část pokrmu.

Zapište Cibule během pár vteřin

Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Cibule v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.

Často kladené otázky

Kolik kalorií má jedna střední cibule?

Jedna střední syrová cibule (110 g) má 44 kcal, 10,3 g sacharidů, 1,2 g bílkovin a 0,1 g tuku.

Kolik kalorií má hrnek nakrájené cibule?

Jeden hrnek nakrájené syrové cibule (160 g) má 64 kcal a 14,9 g sacharidů.

Obsahuje cibule hodně sacharidů?

Cibule je převážně zdrojem sacharidů – má 9,3 g sacharidů na 100 g, z toho 1,7 g vlákniny a 4,2 g cukrů. Protože se obvykle jí v malém množství, běžná porce přidá jen pár gramů, například 0,9 g v jedné lžíci nakrájené cibule.

Má tepelně upravená cibule více kalorií než syrová?

Samotná cibule vařením kalorie nezíská, ale ztratí vodu, takže upravená cibule má více kalorií na gram. Další kalorie přidá olej nebo máslo použité při přípravě.

Hodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Onions, raw, FDC ID 170000); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.

Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.