BerryFit

Nutričné hodnoty · Obilniny, pečivo a cestoviny

Kalórie: Ovsené vločky

Suché ovsené vločky majú 379 kcal na 100 g a 1 hrnček suchých vločiek (81 g) má 307 kcal. Väčšina kalórií pochádza zo sacharidov, ktorých je 67,7 g na 100 g, popri 13,2 g bielkovín a 6,5 g tuku.

Na 100 g379kcal
13,2gBielkoviny
67,7gSacharidy
6,5gTuky
10,1gVláknina

Zdroj kalórií: Sacharidy 71% · Tuky 15% · Bielkoviny 14%

Bežné porcie

PorciaHmotnosťKalórieBielkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g379 kcal13,2 g67,7 g6,5 g
1 hrnček, suché81 g307 kcal10,7 g54,8 g5,3 g
1/3 hrnčeka, suché27 g102 kcal3,6 g18,3 g1,8 g
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
Kalórie379 kcal
Bielkoviny13,2 g
Sacharidy67,7 g
z toho cukry1 g
Vláknina10,1 g
Tuky6,5 g
z toho nasýtené1,1 g
Sodík6 mg

Čo ovplyvňuje kalórie

  • Varením vo vode vločky pribudnú na hmotnosti, no nie na kalóriách, takže miska uvarenej ovsenej kaše má na gram oveľa menej kalórií než suché vločky, z ktorých vznikla.
  • Ak vločky varíte v mlieku namiesto vody, pridáte do misky aj kalórie z mlieka.
  • Posýpky a prísady ako cukor, med, orieškové maslo, sušené ovocie či smotana môžu inak jednoduchej kaši pridať veľa kalórií.
  • Ochutené instantné ovsené kaše vo vrecúškach často obsahujú pridaný cukor, preto majú zvyčajne inú kalorickú hodnotu ako čisté vločky.

Tipy na presné zaznamenanie

  • Vločky vážte suché, ešte pred varením, a zapíšte si túto suchú hmotnosť – je oveľa spoľahlivejšia ako váženie uvarenej kaše.
  • Mlieko, sladidlá a posýpky zapisujte ako samostatné položky, aby vám nič neuniklo.
  • V BerryFit najprv zapíšte čisté suché vločky a potom pridajte každú prísadu zvlášť, alebo misku odfoťte a porcie upravte.

Zaznamenajte Ovsené vločky za pár sekúnd

Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Ovsené vločky v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.

Často kladené otázky

Koľko kalórií má 1/3 hrnčeka suchých ovsených vločiek?

1/3 hrnčeka suchých ovsených vločiek (27 g) má 102 kcal, 3,6 g bielkovín, 18,3 g sacharidov a 1,8 g tuku.

Koľko bielkovín majú ovsené vločky?

Suché ovsené vločky majú 13,2 g bielkovín na 100 g a 1 hrnček suchých vločiek (81 g) má 10,7 g bielkovín.

Majú uvarené ovsené vločky menej kalórií ako suché?

Varenie kalórie neodstraňuje, ale vločky nasajú vodu, takže uvarená kaša má na gram menej kalórií. Celkové kalórie v miske zostávajú rovnaké ako v suchých vločkách, z ktorých ste vychádzali, plus všetko, čo ste pridali.

Majú ovsené vločky veľa vlákniny?

Suché ovsené vločky majú 10,1 g vlákniny na 100 g a len 1 g cukru na 100 g.

Hodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Cereals, oats, regular and quick, not fortified, dry, FDC ID 173904); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.

Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.