BerryFit

Nutriční hodnoty · Obiloviny, pečivo a těstoviny

Kalorie: Ovesné vločky

Suché ovesné vločky mají 379 kcal na 100 g a 1 hrnek suchých vloček (81 g) má 307 kcal. Většina energie pochází ze sacharidů, kterých je 67,7 g na 100 g, dále obsahují 13,2 g bílkovin a 6,5 g tuku.

Na 100 g379kcal
13,2gBílkoviny
67,7gSacharidy
6,5gTuky
10,1gVláknina

Původ kalorií: Sacharidy 71% · Tuky 15% · Bílkoviny 14%

Běžné porce

PorceHmotnostKalorieBílkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g379 kcal13,2 g67,7 g6,5 g
1 hrnek, suché81 g307 kcal10,7 g54,8 g5,3 g
1/3 hrnku, suché27 g102 kcal3,6 g18,3 g1,8 g
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
Kalorie379 kcal
Bílkoviny13,2 g
Sacharidy67,7 g
z toho cukry1 g
Vláknina10,1 g
Tuky6,5 g
z toho nasycené1,1 g
Sodík6 mg

Co ovlivňuje kalorie

  • Vaření ve vodě zvyšuje hmotnost, ale ne kalorie, takže miska uvařené ovesné kaše má na gram mnohem méně kalorií než suché vločky, ze kterých byla připravena.
  • Pokud vločky vaříte v mléce místo ve vodě, přidáváte do misky i kalorie z mléka.
  • Přísady a toppingy jako cukr, med, ořechové máslo, sušené ovoce nebo smetana mohou jinak jednoduché kaši přidat spoustu kalorií.
  • Ochucené instantní ovesné kaše v sáčcích často obsahují přidaný cukr, takže mají obvykle jiný počet kalorií než obyčejné vločky.

Tipy pro přesné zapisování

  • Vločky važte suché, ještě před vařením, a zapište tuto suchou hmotnost; je to mnohem spolehlivější než vážit uvařenou kaši.
  • Mléko, sladidla a toppingy zapisujte jako samostatné položky, abyste na ně nezapomněli.
  • V BerryFit nejdřív zapište obyčejné suché ovesné vločky a pak přidejte každou přísadu zvlášť, nebo misku vyfoťte a porce upravte.

Zapište Ovesné vločky během pár vteřin

Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Ovesné vločky v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.

Často kladené otázky

Kolik kalorií má 1/3 hrnku suchých ovesných vloček?

1/3 hrnku suchých ovesných vloček (27 g) má 102 kcal, 3,6 g bílkovin, 18,3 g sacharidů a 1,8 g tuku.

Kolik bílkovin obsahují ovesné vločky?

Suché ovesné vločky obsahují 13,2 g bílkovin na 100 g a 1 hrnek suchých vloček (81 g) obsahuje 10,7 g bílkovin.

Mají uvařené ovesné vločky méně kalorií než suché?

Vařením se kalorie neztrácejí, ale vločky nasáknou vodu, takže uvařená kaše má méně kalorií na gram. Celkový počet kalorií v misce zůstává stejný jako u suchých vloček, ze kterých jste vycházeli, plus vše, co jste přidali.

Mají ovesné vločky hodně vlákniny?

Suché ovesné vločky obsahují 10,1 g vlákniny na 100 g a jen 1 g cukru na 100 g.

Hodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Cereals, oats, regular and quick, not fortified, dry, FDC ID 173904); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.

Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.