Nutričné hodnoty · Obilniny, pečivo a cestoviny
Kalórie: Pšenová múka
Pšenová múka má 382 kcal na 100 g a porcia 1 hrnček (119 g) obsahuje 455 kcal. Väčšina energie pochádza zo sacharidov, ktorých je 75,1 g na 100 g, popri 10,8 g bielkovín a 4,3 g tukov.
Zdroj kalórií: Sacharidy 79% · Tuky 10% · Bielkoviny 11%
Bežné porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 382 kcal | 10,8 g | 75,1 g | 4,3 g |
| 1 hrnček | 119 g | 455 kcal | 12,8 g | 89,4 g | 5,1 g |
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
| Kalórie | 382 kcal |
|---|---|
| Bielkoviny | 10,8 g |
| Sacharidy | 75,1 g |
| z toho cukry | 1,7 g |
| Vláknina | 3,5 g |
| Tuky | 4,3 g |
| z toho nasýtené | 0,5 g |
| Sodík | 4 mg |
Čo ovplyvňuje kalórie
- Záleží na tom, ako hrnček naplníte: nabraná alebo natlačená múka váži viac než múka nasypaná lyžicou a zarovnaná, takže hrnček môže obsahovať viac kalórií, než čakáte.
- Samotná múka je len časť príbehu, pretože maslo, olej, cukor, vajcia a mlieko pridané pri pečení či varení môžu výrazne zvýšiť energetickú hodnotu hotového jedla.
- Keď pšenovú múku zmiešate s vodou na kašu alebo cesto, hmotnosť sa zvýši, ale kalórie zostanú rovnaké, preto zaznamenajte suchú múku, nie hmotnosť hotového jedla.
- Recepty, v ktorých sa pšenová múka kombinuje s inými múkami, majú kalorickú hodnotu podľa pomeru zmesi, preto každú múku zaznamenajte zvlášť.
Tipy na presné zaznamenanie
- Pšenovú múku vážte na kuchynskej váhe v gramoch namiesto merania hrnčekom, pretože objem v hrnčeku sa líši podľa spôsobu plnenia.
- Zaznamenajte množstvo suchej múky, ktoré ste použili, a oleje, sladidlá a ďalšie suroviny pridajte ako samostatné položky.
- Uložte si svoje domáce recepty s pšenovou múkou v BerryFit, aby ste nabudúce mohli zaznamenať porciu hotového jedla jedným ťuknutím.
Zaznamenajte Pšenová múka za pár sekúnd
Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Pšenová múka v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.
Často kladené otázky
Koľko kalórií má hrnček pšenovej múky?
Porcia 1 hrnček pšenovej múky (119 g) má 455 kcal. Obsahuje tiež 12,8 g bielkovín, 89,4 g sacharidov a 5,1 g tukov.
Má pšenová múka veľa sacharidov?
Áno, sacharidy sú jej hlavnou makroživinou, s obsahom 75,1 g na 100 g. Z toho je 3,5 g vlákniny a 1,7 g cukrov.
Koľko bielkovín má pšenová múka?
Pšenová múka má 10,8 g bielkovín na 100 g, teda 12,8 g na hrnček (119 g).
Ako sa pšenová múka líši od iných múk v kalóriách?
Kalorickou hodnotou je veľmi podobná iným suchým obilným produktom: pšenová múka má 382 kcal na 100 g, cícerová múka 387 kcal a ovsené vločky 379 kcal. Väčšina suchých múk a obilnín sa pri rovnakej hmotnosti pohybuje v podobnom rozmedzí.
Podobné potraviny
Kalórie v bežných potravináchHodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Millet flour, FDC ID 172023); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.
Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.



