BerryFit

Nutričné hodnoty · Strukoviny, orechy a semená

Kalórie: Fazuľa cannellini (varená)

Varená fazuľa cannellini má 139 kcal na 100 g a porcia 1 hrnček (179 g) obsahuje 249 kcal. Väčšina kalórií pochádza zo sacharidov (25,1 g na 100 g), slušný podiel tvoria bielkoviny (9,7 g) a tuku je veľmi málo (0,4 g).

Na 100 g139kcal
9,7gBielkoviny
25,1gSacharidy
0,4gTuky
6,3gVláknina

Zdroj kalórií: Sacharidy 70% · Tuky 3% · Bielkoviny 27%

Bežné porcie

PorciaHmotnosťKalórieBielkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g139 kcal9,7 g25,1 g0,4 g
1 hrnček179 g249 kcal17,4 g44,9 g0,6 g
1 polievková lyžica11,2 g16 kcal1,1 g2,8 g0 g
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
Kalórie139 kcal
Bielkoviny9,7 g
Sacharidy25,1 g
z toho cukry0,3 g
Vláknina6,3 g
Tuky0,4 g
z toho nasýtené0,1 g
Sodík6 mg

Čo ovplyvňuje kalórie

  • Suchá fazuľa pri varení nasaje vodu a jej hmotnosť sa zhruba zdvojnásobí alebo aj viac, takže rovnaké množstvo suchej fazule má oveľa viac kalórií ako varenej.
  • Fazuľa cannellini z konzervy býva niekedy v náleve s pridanou soľou alebo cukrom. Ak ju scedíte a opláchnete, väčšiny nálevu sa zbavíte.
  • Fazuľa varená alebo dochutená olivovým olejom, maslom či pancettou preberá kalórie týchto pridaných tukov a tie sa môžu rýchlo nasčítať.
  • Roztlačená alebo rozmixovaná fazuľa sa do hrnčeka natlačí hustejšie ako celé zrná, takže hrnček pyré váži viac a má viac kalórií.

Tipy na presné zaznamenanie

  • Fazuľu vážte až po uvarení a scedení a zapisujte ju ako varenú, nie suchú, pretože obsah kalórií na gram sa výrazne líši.
  • Olej, syr alebo omáčku vo fazuľovom jedle zapíšte ako samostatné položky, aby sa započítali aj pridané kalórie.
  • V BerryFit si jedlo odfoťte a potom upravte porciu podľa odváženého množstva, aby bol záznam presnejší.

Zaznamenajte Fazuľa cannellini (varená) za pár sekúnd

Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Fazuľa cannellini (varená) v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.

Často kladené otázky

Koľko kalórií má hrnček varenej fazule cannellini?

Porcia 1 hrnček (179 g) varenej fazule cannellini má 249 kcal, 17,4 g bielkovín, 44,9 g sacharidov a 0,6 g tuku.

Má fazuľa cannellini veľa bielkovín?

Na rastlinnú potravinu ich má slušné množstvo: 9,7 g bielkovín na 100 g varenej fazule, čiže 17,4 g na hrnček. Najväčší podiel kalórií však stále tvoria sacharidy.

Ako sa fazuľa cannellini porovnáva s inými druhmi fazule z hľadiska kalórií?

Je veľmi podobná ostatným druhom varenej fazule. Cannellini má 139 kcal na 100 g, podobne ako biela fazuľa navy so 140 kcal a fazuľa pinto so 143 kcal, a o niečo viac ako čierna fazuľa s 132 kcal či červená fazuľa so 127 kcal.

Koľko vlákniny obsahuje fazuľa cannellini?

Varená fazuľa cannellini má 6,3 g vlákniny na 100 g a iba 0,3 g cukru.

Hodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Beans, white, mature seeds, cooked, boiled, without salt, FDC ID 175203); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.

Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.