BerryFit

Nutriční hodnoty · Luštěniny, ořechy a semínka

Kalorie: Fazole cannellini (vařené)

Vařené fazole cannellini mají 139 kcal na 100 g a porce 1 hrnek (179 g) má 249 kcal. Většina energie pochází ze sacharidů (25,1 g na 100 g), slušný podíl tvoří bílkoviny (9,7 g) a tuku je velmi málo (0,4 g).

Na 100 g139kcal
9,7gBílkoviny
25,1gSacharidy
0,4gTuky
6,3gVláknina

Původ kalorií: Sacharidy 70% · Tuky 3% · Bílkoviny 27%

Běžné porce

PorceHmotnostKalorieBílkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g139 kcal9,7 g25,1 g0,4 g
1 hrnek179 g249 kcal17,4 g44,9 g0,6 g
1 lžíce11,2 g16 kcal1,1 g2,8 g0 g
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
Kalorie139 kcal
Bílkoviny9,7 g
Sacharidy25,1 g
z toho cukry0,3 g
Vláknina6,3 g
Tuky0,4 g
z toho nasycené0,1 g
Sodík6 mg

Co ovlivňuje kalorie

  • Suché fazole při vaření nasáknou vodu a jejich hmotnost se zhruba zdvojnásobí i více, takže stejná hmotnost suchých fazolí má mnohem víc kalorií než vařených.
  • Fazole cannellini z konzervy bývají v nálevu s přidanou solí nebo cukrem; když je slijete a propláchnete, většiny nálevu se zbavíte.
  • Fazole vařené nebo dochucené olivovým olejem, máslem či pancettou přeberou kalorie z přidaného tuku, které se rychle nasčítají.
  • Rozmačkané nebo rozmixované fazole se do hrnku vejdou hustěji než celé, takže hrnek kaše váží víc a má víc kalorií.

Tipy pro přesné zapisování

  • Fazole važte až po uvaření a scezení a zapisujte je jako vařené, ne suché, protože kalorie na gram se výrazně liší.
  • Olej, sýr nebo omáčku ve fazolovém jídle zapište jako samostatné položky, aby se přidané kalorie započítaly.
  • V BerryFit vyfoťte své jídlo a pak upravte porci podle navážené hmotnosti, aby byl záznam přesnější.

Zapište Fazole cannellini (vařené) během pár vteřin

Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Fazole cannellini (vařené) v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.

Často kladené otázky

Kolik kalorií má hrnek vařených fazolí cannellini?

Porce 1 hrnek (179 g) vařených fazolí cannellini má 249 kcal, 17,4 g bílkovin, 44,9 g sacharidů a 0,6 g tuku.

Mají fazole cannellini hodně bílkovin?

Na rostlinnou potravinu ano: 9,7 g bílkovin na 100 g vařených, tedy 17,4 g na hrnek. Největší podíl kalorií ale stále tvoří sacharidy.

Jak si fazole cannellini stojí v kaloriích oproti jiným fazolím?

Jsou velmi podobné ostatním vařeným fazolím. Cannellini mají 139 kcal na 100 g, blízko bílým fazolím navy se 140 a fazolím pinto se 143, a o něco víc než černé fazole se 132 nebo červené fazole s 127.

Kolik vlákniny mají fazole cannellini?

Vařené fazole cannellini mají 6,3 g vlákniny na 100 g a jen 0,3 g cukru.

Hodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Beans, white, mature seeds, cooked, boiled, without salt, FDC ID 175203); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.

Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.