BerryFit

Nutriční hodnoty · Obiloviny, pečivo a těstoviny

Kalorie: Jáhlová mouka

Jáhlová mouka obsahuje 382 kcal na 100 g a porce 1 hrnku (119 g) má 455 kcal. Většina energie pochází ze sacharidů, kterých je 75,1 g na 100 g, dále obsahuje 10,8 g bílkovin a 4,3 g tuku.

Na 100 g382kcal
10,8gBílkoviny
75,1gSacharidy
4,3gTuky
3,5gVláknina

Původ kalorií: Sacharidy 79% · Tuky 10% · Bílkoviny 11%

Běžné porce

PorceHmotnostKalorieBílkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g382 kcal10,8 g75,1 g4,3 g
1 hrnek119 g455 kcal12,8 g89,4 g5,1 g
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
Kalorie382 kcal
Bílkoviny10,8 g
Sacharidy75,1 g
z toho cukry1,7 g
Vláknina3,5 g
Tuky4,3 g
z toho nasycené0,5 g
Sodík4 mg

Co ovlivňuje kalorie

  • Záleží na tom, jak hrnek plníte: nabraná nebo upěchovaná mouka váží víc než mouka nasypaná lžící a zarovnaná, takže hrnek může obsahovat víc kalorií, než čekáte.
  • Samotná mouka je jen část celku – máslo, olej, cukr, vejce a mléko přidané při pečení nebo vaření mohou energetickou hodnotu výsledného jídla výrazně zvýšit.
  • Když jáhlovou mouku smícháte s vodou na kaši nebo těsto, hmotnost se zvýší, ale kalorie zůstanou stejné. Zapisujte proto suchou mouku, ne hmotnost hotového jídla.
  • U receptů, kde se jáhlová mouka kombinuje s jinými moukami, závisí energetická hodnota na poměru směsi, proto každou mouku zapisujte zvlášť.

Tipy pro přesné zapisování

  • Jáhlovou mouku važte na kuchyňské váze v gramech místo odměřování hrnkem, protože objem v hrnku se liší podle toho, jak ho naplníte.
  • Zapište množství suché mouky, které jste použili, a oleje, sladidla i další suroviny přidejte jako samostatné položky.
  • Uložte si své domácí recepty s jáhlovou moukou do BerryFitu a příště zapíšete porci hotového jídla jedním klepnutím.

Zapište Jáhlová mouka během pár vteřin

Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Jáhlová mouka v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.

Často kladené otázky

Kolik kalorií má hrnek jáhlové mouky?

Porce 1 hrnku jáhlové mouky (119 g) má 455 kcal. Obsahuje také 12,8 g bílkovin, 89,4 g sacharidů a 5,1 g tuku.

Má jáhlová mouka hodně sacharidů?

Ano, sacharidy jsou její hlavní makroživinou – 75,1 g na 100 g. Z toho je 3,5 g vlákniny a 1,7 g cukrů.

Kolik bílkovin obsahuje jáhlová mouka?

Jáhlová mouka obsahuje 10,8 g bílkovin na 100 g, tedy 12,8 g v jednom hrnku (119 g).

Jak si jáhlová mouka stojí v kaloriích ve srovnání s jinými moukami?

Je velmi podobná jiným suchým obilným výrobkům: jáhlová mouka má 382 kcal na 100 g, cizrnová mouka 387 kcal a ovesné vločky 379 kcal. Většina suchých mouk a obilovin se při stejné hmotnosti pohybuje v podobném rozmezí.

Hodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Millet flour, FDC ID 172023); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.

Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.