BerryFit

Nutričné hodnoty · Zelenina

Kalórie: Bambusové výhonky (konzervované)

Konzervované bambusové výhonky majú 19 kcal na 100 g scedenej hmotnosti a 1 hrnček nakrájaných výhonkov (131 g) má 25 kcal. Väčšina energie pochádza zo sacharidov (3,2 g na 100 g), menšia časť z bielkovín (1,7 g) a len veľmi málo z tukov (0,4 g).

Na 100 g19kcal
1,7gBielkoviny
3,2gSacharidy
0,4gTuky
1,4gVláknina

Zdroj kalórií: Sacharidy 55% · Tuky 16% · Bielkoviny 29%

Bežné porcie

PorciaHmotnosťKalórieBielkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g19 kcal1,7 g3,2 g0,4 g
1 hrnček, nakrájané131 g25 kcal2,3 g4,2 g0,5 g
1 konzerva, scedené262 g50 kcal4,5 g8,4 g1 g
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
Kalórie19 kcal
Bielkoviny1,7 g
Sacharidy3,2 g
z toho cukry1,9 g
Vláknina1,4 g
Tuky0,4 g
z toho nasýtené0,1 g
Sodík7 mg

Čo ovplyvňuje kalórie

  • Hodnoty platia pre scedenú hmotnosť, preto najpresnejší údaj získate, ak výhonky odvážite až po scedení nálevu.
  • Pri restovaní alebo opekaní na panvici pribudnú kalórie z oleja, ktorý výhonky nasajú, a tie môžu ľahko prevýšiť kalórie samotných výhonkov.
  • Omáčky bežné v jedlách s bambusovými výhonkami, napríklad ustricová, hoisin alebo sladká čili omáčka, pridávajú k zelenine ďalšie kalórie a cukor.
  • Bambusové výhonky v ochutenom alebo dochucovanom náleve sa môžu od obyčajných konzervovaných líšiť, preto si pri ochutených výrobkoch pozrite etiketu.

Tipy na presné zaznamenanie

  • Konzervu dôkladne sceďte a výhonky odvážte na kuchynskej váhe namiesto odhadovania podľa hrnčekov.
  • Pri zapisovaní vyberte položku pre konzervované scedené výhonky a olej na varenie aj omáčky zapíšte ako samostatné položky.
  • V BerryFit môžete svoje restované jedlo odfotiť a potom upraviť porciu bambusových výhonkov aj oleja podľa toho, koľko ste skutočne použili.

Zaznamenajte Bambusové výhonky (konzervované) za pár sekúnd

Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Bambusové výhonky (konzervované) v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.

Často kladené otázky

Koľko kalórií má konzerva bambusových výhonkov?

Jedna scedená konzerva (262 g) má 50 kcal. Obsahuje tiež 4,5 g bielkovín, 8,4 g sacharidov a 1 g tuku.

Majú bambusové výhonky málo sacharidov?

Konzervované bambusové výhonky majú 3,2 g sacharidov na 100 g, z toho 1,4 g vlákniny a 1,9 g cukrov. Porcia 1 hrnček nakrájaných výhonkov má 4,2 g sacharidov.

Koľko bielkovín majú bambusové výhonky?

Scedené konzervované bambusové výhonky obsahujú 1,7 g bielkovín na 100 g, teda 2,3 g v 1 hrnčeku nakrájaných výhonkov.

Ako sú na tom bambusové výhonky s kalóriami v porovnaní s inou zeleninou?

S 19 kcal na 100 g sú na rovnakej úrovni ako kyslá kapusta a chayote (19) a blízko k paradajkám a reďkovke daikon (18) či špargli (20).

Hodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Bamboo shoots, canned, drained solids, FDC ID 169212); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.

Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.