Nutriční hodnoty · Zelenina
Kalorie: Bambusové výhonky (konzervované)
Konzervované bambusové výhonky mají 19 kcal na 100 g scezené pevné části a 1 hrnek nakrájených výhonků (131 g) má 25 kcal. Většina energie pochází ze sacharidů (3,2 g na 100 g), menší část z bílkovin (1,7 g) a jen velmi málo z tuku (0,4 g).
Původ kalorií: Sacharidy 55% · Tuky 16% · Bílkoviny 29%
Běžné porce
| Porce | Hmotnost | Kalorie | Bílkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 19 kcal | 1,7 g | 3,2 g | 0,4 g |
| 1 hrnek, nakrájené | 131 g | 25 kcal | 2,3 g | 4,2 g | 0,5 g |
| 1 konzerva, scezené | 262 g | 50 kcal | 4,5 g | 8,4 g | 1 g |
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
| Kalorie | 19 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 1,7 g |
| Sacharidy | 3,2 g |
| z toho cukry | 1,9 g |
| Vláknina | 1,4 g |
| Tuky | 0,4 g |
| z toho nasycené | 0,1 g |
| Sodík | 7 mg |
Co ovlivňuje kalorie
- Hodnoty platí pro scezené výhonky, takže nejpřesnější výsledek získáte, když je zvážíte až po slití nálevu.
- Při restování nebo smažení na pánvi se přidávají kalorie z oleje, který výhonky nasají, a ty mohou snadno převýšit kalorie samotných výhonků.
- Omáčky, které se k pokrmům s bambusovými výhonky běžně používají, například ústřicová, hoisin nebo sladká chilli omáčka, přidávají kalorie i cukr navíc.
- Výhonky v kořeněném nebo ochuceném nálevu se mohou od obyčejných konzervovaných lišit, proto si u nich zkontrolujte etiketu.
Tipy pro přesné zapisování
- Konzervu dobře sceďte a výhonky zvažte na kuchyňské váze, místo abyste je odhadovali na hrnky.
- Při zapisování vyberte položku pro konzervované scezené výhonky a olej i omáčky zapište jako samostatné položky.
- V BerryFitu můžete svůj restovaný pokrm vyfotit a pak upravit porci bambusových výhonků i množství oleje podle toho, kolik jste skutečně použili.
Zapište Bambusové výhonky (konzervované) během pár vteřin
Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Bambusové výhonky (konzervované) v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.
Často kladené otázky
Kolik kalorií má konzerva bambusových výhonků?
Jedna konzerva, scezená (262 g), má 50 kcal. Obsahuje také 4,5 g bílkovin, 8,4 g sacharidů a 1 g tuku.
Mají bambusové výhonky málo sacharidů?
Konzervované bambusové výhonky mají 3,2 g sacharidů na 100 g, z toho 1,4 g vlákniny a 1,9 g cukrů. Porce 1 hrnku nakrájených výhonků má 4,2 g sacharidů.
Kolik bílkovin mají bambusové výhonky?
Scezené konzervované bambusové výhonky obsahují 1,7 g bílkovin na 100 g, tedy 2,3 g v 1 hrnku nakrájených výhonků.
Jak si bambusové výhonky stojí v kaloriích ve srovnání s jinou zeleninou?
S 19 kcal na 100 g jsou na tom stejně jako kysané zelí a chayote (19) a blízko mají k rajčatům a ředkvi daikon (18) i chřestu (20).
Podobné potraviny
Kalorie v běžných potravináchHodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Bamboo shoots, canned, drained solids, FDC ID 169212); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.
Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.



