Hranilne vrednosti · Zelenjava
Kalorije: Cvetača
Surova cvetača ima 25 kcal na 100 g, 1 skodelica narezane cvetače (107 g) pa 27 kcal. Večina kalorij izvira iz ogljikovih hidratov, ki jih je 5 g na 100 g, od tega 2 g vlaknin, poleg tega vsebuje 1,9 g beljakovin in zelo malo maščob.
Izvor kalorij: Ogljikovi hidrati 66% · Maščobe 9% · Beljakovine 25%
Običajne porcije
| Porcija | Teža | Kalorije | Beljakovine | Ogljikovi hidrati | Maščobe |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 25 kcal | 1,9 g | 5 g | 0,3 g |
| 1 skodelica, narezana | 107 g | 27 kcal | 2,1 g | 5,3 g | 0,3 g |
| 1 cvet | 13 g | 3 kcal | 0,2 g | 0,6 g | 0 g |
| 1 srednje velika glava | 588 g | 147 kcal | 11,3 g | 29,2 g | 1,6 g |
Vse hranilne vrednosti (Na 100 g)
| Kalorije | 25 kcal |
|---|---|
| Beljakovine | 1,9 g |
| Ogljikovi hidrati | 5 g |
| od tega sladkorji | 1,9 g |
| Vlaknine | 2 g |
| Maščobe | 0,3 g |
| od tega nasičene | 0,1 g |
| Natrij | 30 mg |
Kaj vpliva na kalorije
- Pri pečenju, praženju ali cvrtju se dodajo kalorije uporabljenega olja ali masla, ki lahko hitro presežejo kalorije same cvetače.
- Med kuhanjem izhlapi voda, zato ima enaka teža pečene cvetače več kalorij kot surova.
- Kuhanje v vodi ali na pari ne doda kalorij, odcejena cvetača pa lahko zadrži nekaj vode, kar nekoliko spremeni njeno težo.
- Omake, kot je sirova omaka, posip z drobtinami ali testo za cvrtje dodajo kalorije, ki so v celoti odvisne od recepta.
Nasveti za natančen vnos
- Kadar je mogoče, cvetačo stehtajte surovo pred kuhanjem in jo zabeležite kot surovo cvetačo, da bodo vrednosti čim bolj natančne.
- Olje, maslo, sir ali omake zabeležite kot ločene vnose, da jih ne spregledate.
- V aplikaciji BerryFit fotografirajte krožnik, da optično preberete obrok, nato prilagodite porcijo in dodajte morebitne dodatke, ki jih na sliki ni videti.
Vnesite Cvetača v nekaj sekundah
Fotografirajte svoj obrok ali poiščite Cvetača v aplikaciji BerryFit in spremljajte kalorije ter makrohranila glede na svoj dnevni cilj.
Pogosta vprašanja
Koliko kalorij ima cela glava cvetače?
Srednje velika glava cvetače (588 g) ima 147 kcal. Vsebuje tudi 11,3 g beljakovin, 29,2 g ogljikovih hidratov in 1,6 g maščob.
Koliko kalorij ima en cvet cvetače?
En cvet (13 g) ima približno 3 kcal, 0,6 g ogljikovih hidratov in 0,2 g beljakovin.
Ali ima cvetača malo ogljikovih hidratov?
Surova cvetača ima 5 g ogljikovih hidratov na 100 g, od tega 2 g vlaknin in 1,9 g sladkorjev. Zato pogosto nadomešča riž ali krompir v obrokih z manj ogljikovimi hidrati.
Ali ima zdrobljena ali pečena cvetača več kalorij?
Drobljenje cvetače v »riž« ne spremeni njenih kalorij, saj je le drobno sesekljana. Pri pečenju se dodajo kalorije uporabljenega olja, pečena cvetača pa je zaradi izhlapevanja vode kalorično gostejša.
Podobna živila
Kalorije v pogostih živilihVrednosti na 100 g so iz USDA FoodData Central (Cauliflower, raw, FDC ID 169986); porcije temeljijo na težah porcij USDA. Dejanska živila se razlikujejo glede na sorto, zrelost in pripravo.
Besedilo na tej strani je nastalo s pomočjo umetne inteligence (Claude podjetja Anthropic) in je bilo v ločenem pregledu preverjeno glede na številke. Same številke izvirajo izključno iz USDA.




