Nutričné hodnoty · Strukoviny, orechy a semená
Kalórie: Tempeh
Tempeh má 192 kcal na 100 g a porcia 1 hrnček (166 g) má 319 kcal. Väčšina týchto kalórií pochádza z tukov a bielkovín: 100 g obsahuje 10,8 g tuku a 20,3 g bielkovín, no len 7,6 g sacharidov.
Zdroj kalórií: Sacharidy 15% · Tuky 47% · Bielkoviny 38%
Bežné porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 192 kcal | 20,3 g | 7,6 g | 10,8 g |
| 1 hrnček | 166 g | 319 kcal | 33,7 g | 12,7 g | 17,9 g |
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
| Kalórie | 192 kcal |
|---|---|
| Bielkoviny | 20,3 g |
| Sacharidy | 7,6 g |
| Tuky | 10,8 g |
| z toho nasýtené | 2,5 g |
| Sodík | 9 mg |
Čo ovplyvňuje kalórie
- Pri vyprážaní na panvici alebo vo fritéze pribudnú kalórie z oleja, ktorý tempeh nasaje, a vďaka jeho pevnej, pórovitej štruktúre ho môže nasať pomerne dosť.
- Marinády a glazúry s cukrom, medom, javorovým sirupom alebo olejom zvyšujú kalórie v porovnaní s čistým tempehom.
- Varenie v pare alebo na miernom ohni pridáva len málo alebo žiadne kalórie, hoci hmotnosť sa môže mierne zmeniť, keďže tempeh nasaje vodu.
- Porcie sa ľahko odhadnú zle, pretože tempeh je hutný, takže hrnček kociek váži viac, než sa zdá.
Tipy na presné zaznamenanie
- Tempeh odvážte hneď po vybalení, ešte pred prípravou, a túto hmotnosť zapíšte ako čistý tempeh.
- Olej na varenie, marinádu či omáčku zapisujte ako samostatné položky, aby vám pridané kalórie neunikli.
- Odfoťte si jedlo s tempehom v BerryFit a rýchlo ho zapíšte, potom upravte porciu podľa odváženej hmotnosti.
Zaznamenajte Tempeh za pár sekúnd
Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Tempeh v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.
Často kladené otázky
Koľko kalórií má hrnček tempehu?
Porcia 1 hrnček tempehu (166 g) má 319 kcal, 33,7 g bielkovín, 17,9 g tuku a 12,7 g sacharidov.
Koľko bielkovín obsahuje tempeh?
Tempeh obsahuje 20,3 g bielkovín na 100 g, a preto je obľúbeným rastlinným zdrojom bielkovín. Porcia 1 hrnček poskytuje 33,7 g.
Má tempeh viac kalórií ako tofu?
Tempeh má zvyčajne vyššiu energetickú hodnotu ako tofu, pretože sa vyrába z celých fermentovaných sójových bôbov lisovaných do pevného bloku, zatiaľ čo tofu obsahuje viac vody. Tempeh má 192 kcal na 100 g.
Pridáva vyprážanie tempehu kalórie?
Áno. Vyprážanie pridáva kalórie z oleja, ktorý tempeh nasaje, takže vyprážaný tempeh bude mať viac kalórií ako rovnaké množstvo tempehu uvareného v pare alebo upečeného bez oleja.
Podobné potraviny
Kalórie v bežných potravináchHodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Tempeh, FDC ID 174272); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.
Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.


