Nutriční hodnoty · Luštěniny, ořechy a semínka
Kalorie: Tempeh
Tempeh má 192 kcal na 100 g a porce 1 hrnek (166 g) má 319 kcal. Většina těchto kalorií pochází z tuku a bílkovin: 100 g obsahuje 10,8 g tuku a 20,3 g bílkovin a jen 7,6 g sacharidů.
Původ kalorií: Sacharidy 15% · Tuky 47% · Bílkoviny 38%
Běžné porce
| Porce | Hmotnost | Kalorie | Bílkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 192 kcal | 20,3 g | 7,6 g | 10,8 g |
| 1 hrnek | 166 g | 319 kcal | 33,7 g | 12,7 g | 17,9 g |
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
| Kalorie | 192 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 20,3 g |
| Sacharidy | 7,6 g |
| Tuky | 10,8 g |
| z toho nasycené | 2,5 g |
| Sodík | 9 mg |
Co ovlivňuje kalorie
- Smažení tempehu na pánvi nebo ve fritéze přidává kalorie z oleje, který nasákne, a díky pevné, porézní struktuře ho tempeh dokáže pojmout poměrně hodně.
- Marinády a glazury s cukrem, medem, javorovým sirupem nebo olejem zvyšují kalorie oproti samotnému tempehu.
- Vaření v páře nebo pozvolné vaření přidává jen málo kalorií nebo žádné, ale hmotnost se může mírně změnit, protože tempeh nasaje vodu.
- Porci je snadné odhadnout špatně, protože tempeh je hutný, takže hrnek kostiček váží víc, než se zdá.
Tipy pro přesné zapisování
- Tempeh zvažte hned po vybalení, ještě před přípravou, a tuto hmotnost zapište jako samotný tempeh.
- Olej na vaření, marinádu nebo omáčku zapisujte jako samostatné položky, ať vám přidané kalorie neuniknou.
- Vyfoťte svůj pokrm z tempehu v BerryFitu, abyste ho rychle zapsali, a pak upravte porci podle toho, kolik jste navážili.
Zapište Tempeh během pár vteřin
Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Tempeh v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.
Často kladené otázky
Kolik kalorií má hrnek tempehu?
Porce 1 hrnek tempehu (166 g) má 319 kcal, 33,7 g bílkovin, 17,9 g tuku a 12,7 g sacharidů.
Kolik bílkovin obsahuje tempeh?
Tempeh obsahuje 20,3 g bílkovin na 100 g, a proto je oblíbeným rostlinným zdrojem bílkovin. Porce 1 hrnek obsahuje 33,7 g.
Má tempeh více kalorií než tofu?
Tempeh má obecně vyšší energetickou hustotu než tofu, protože se vyrábí z celých fermentovaných sójových bobů slisovaných do pevného bloku, zatímco tofu obsahuje více vody. Tempeh má 192 kcal na 100 g.
Přidává smažení tempehu kalorie?
Ano. Smažením přibudou kalorie z oleje, který tempeh nasákne, takže smažený tempeh bude mít více kalorií než stejné množství tempehu připraveného v páře nebo pečeného bez oleje.
Podobné potraviny
Kalorie v běžných potravináchHodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Tempeh, FDC ID 174272); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.
Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.


