Nutričné hodnoty · Zelenina
Kalórie: Batáty (pečené)
Pečené batáty majú 90 kcal na 100 g a 1 malý batát (60 g) má 54 kcal. Takmer všetky tieto kalórie pochádzajú zo sacharidov: na 100 g pripadá 20,7 g sacharidov, no len 2 g bielkovín a 0,2 g tuku.
Zdroj kalórií: Sacharidy 89% · Tuky 2% · Bielkoviny 9%
Bežné porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 90 kcal | 2 g | 20,7 g | 0,2 g |
| 1 malý batát | 60 g | 54 kcal | 1,2 g | 12,4 g | 0,1 g |
| 1 stredný batát | 114 g | 103 kcal | 2,3 g | 23,6 g | 0,2 g |
| 1 veľký batát | 180 g | 162 kcal | 3,6 g | 37,3 g | 0,3 g |
| 1 hrnček | 200 g | 180 kcal | 4 g | 41,4 g | 0,3 g |
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
| Kalórie | 90 kcal |
|---|---|
| Bielkoviny | 2 g |
| Sacharidy | 20,7 g |
| z toho cukry | 6,5 g |
| Vláknina | 3,3 g |
| Tuky | 0,2 g |
| z toho nasýtené | 0,1 g |
| Sodík | 36 mg |
Čo ovplyvňuje kalórie
- Pečením sa odparí voda, takže pečený batát má na gram viac kalórií ako ten istý batát vážený surový.
- Maslo, olej, hnedý cukor či marshmallow navrchu môžu pridať viac kalórií ako samotný batát.
- Pri vyprážaní na hranolčeky alebo čipsy pribudnú kalórie z oleja, ktorý batát nasaje.
- Batáty sa veľkosťou výrazne líšia, takže veľký kus má zhruba trikrát viac kalórií ako malý.
Tipy na presné zaznamenanie
- Pečený batát odvážte až po upečení a zapíšte ho ako pečený, nie surový, aby hmotnosť zodpovedala záznamu.
- Maslo, olej, cukor a iné prísady zapisujte ako samostatné položky – ľahko sa na ne zabudne a celkový súčet rýchlo zmenia.
- Odfoťte si tanier v BerryFit a zapíšte batát aj s prísadami naraz, potom podľa potreby upravte porciu.
Zaznamenajte Batáty (pečené) za pár sekúnd
Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Batáty (pečené) v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.
Často kladené otázky
Koľko kalórií má stredný pečený batát?
Stredný pečený batát (114 g) má 103 kcal. Obsahuje tiež 23,6 g sacharidov, 2,3 g bielkovín a 0,2 g tuku.
Koľko kalórií má hrnček pečených batátov?
Jeden hrnček pečených batátov (200 g) má 180 kcal, 41,4 g sacharidov a 4 g bielkovín.
Majú batáty viac kalórií ako bežné zemiaky?
Áno, o niečo viac. Pečené batáty majú 90 kcal na 100 g, zatiaľ čo zemiaky 77 kcal na 100 g.
Koľko cukru a vlákniny majú pečené batáty?
Na 100 g majú pečené batáty 6,5 g cukru a 3,3 g vlákniny, pričom obe hodnoty sú zahrnuté v 20,7 g sacharidov.
Podobné potraviny
Kalórie v bežných potravináchHodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Sweet potato, cooked, baked in skin, flesh, without salt, FDC ID 168483); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.
Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.





