Nutričné hodnoty · Mäso
Kalórie: Mleté morčacie mäso (tepelne upravené)
Tepelne upravené mleté morčacie mäso má 203 kcal na 100 g a porcia 3 oz (85 g) má 173 kcal. Neobsahuje žiadne sacharidy, takže jeho kalórie pochádzajú z bielkovín a tuku, pričom bielkoviny (27,4 g na 100 g) prispievajú o niečo viac než tuk (10,4 g).
Zdroj kalórií: Sacharidy 0% · Tuky 46% · Bielkoviny 54%
Bežné porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 203 kcal | 27,4 g | 0 g | 10,4 g |
| 3 oz | 85 g | 173 kcal | 23,3 g | 0 g | 8,8 g |
| 1 karbonátok (z 4 oz surového mäsa) | 82 g | 166 kcal | 22,4 g | 0 g | 8,5 g |
| Výťažok z 1 lb surového mäsa | 330 g | 670 kcal | 90,3 g | 0 g | 34,3 g |
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
| Kalórie | 203 kcal |
|---|---|
| Bielkoviny | 27,4 g |
| Sacharidy | 0 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Vláknina | 0 g |
| Tuky | 10,4 g |
| z toho nasýtené | 2,7 g |
| Sodík | 78 mg |
Čo ovplyvňuje kalórie
- Mleté morčacie mäso počas tepelnej úpravy stráca vodu, takže ten istý kus po uvarení či opečení váži menej ako surový a na gram má viac kalórií.
- Pomer chudého mäsa a tuku uvedený na obale robí veľký rozdiel, pretože zmesi s vyšším podielom tuku alebo kože majú viac kalórií ako extra chudé.
- Olej alebo maslo pridané na panvicu prinášajú vlastné kalórie a časť z nich zostane na mäse.
- Ak po opečení zlejete vytopený tuk, odstránite jeho časť, takže scedené mäso môže mať o niečo menej kalórií ako nescedené.
Tipy na presné zaznamenanie
- Morčacie mäso odvážte po tepelnej úprave a zapíšte ho ako upravené, alebo ho odvážte surové a zapíšte surovú položku, no tieto dva spôsoby nemiešajte.
- Ak pripravujete celú libru, počítajte s tým, že z nej vznikne asi 330 g upraveného mäsa (670 kcal), a potom si z dávky odvážte svoju porciu.
- Olej na varenie, syr, žemle a omáčky zapisujte zvlášť a na rýchle zachytenie celého taniera použite skenovanie fotiek v BerryFit.
Zaznamenajte Mleté morčacie mäso (tepelne upravené) za pár sekúnd
Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Mleté morčacie mäso (tepelne upravené) v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.
Často kladené otázky
Koľko kalórií má karbonátok z mletého morčacieho mäsa?
Karbonátok zo 4 oz surového mletého morčacieho mäsa váži po tepelnej úprave asi 82 g a má 166 kcal. Obsahuje 22,4 g bielkovín a 8,5 g tuku.
Koľko bielkovín má 3 oz tepelne upraveného mletého morčacieho mäsa?
Porcia 3 oz (85 g) tepelne upraveného mletého morčacieho mäsa má 23,3 g bielkovín, k tomu 8,8 g tuku a žiadne sacharidy.
Má mleté morčacie mäso menej kalórií ako mleté kuracie?
V tomto porovnaní nie: tepelne upravené mleté morčacie mäso má 203 kcal na 100 g, kým tepelne upravené mleté kuracie má 189 kcal. Presné hodnoty závisia od obsahu tuku v zmesi, ktorú kúpite.
Obsahuje mleté morčacie mäso sacharidy?
Samotné tepelne upravené mleté morčacie mäso má 0 g sacharidov, vlákniny aj cukru. Sacharidy pochádzajú len z pridaného korenia, strúhanky alebo omáčok.
Podobné potraviny
Kalórie v bežných potravináchHodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Turkey, Ground, cooked, FDC ID 171506); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.
Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.


