Nutriční hodnoty · Maso
Kalorie: Krůtí mleté maso (tepelně upravené)
Tepelně upravené krůtí mleté maso má 203 kcal na 100 g a porce 3 oz (85 g) má 173 kcal. Neobsahuje žádné sacharidy, takže jeho energie pochází z bílkovin a tuku, přičemž bílkoviny (27,4 g na 100 g) dodávají o něco víc než tuk (10,4 g).
Původ kalorií: Sacharidy 0% · Tuky 46% · Bílkoviny 54%
Běžné porce
| Porce | Hmotnost | Kalorie | Bílkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 203 kcal | 27,4 g | 0 g | 10,4 g |
| 3 oz | 85 g | 173 kcal | 23,3 g | 0 g | 8,8 g |
| 1 karbanátek (z 4 oz syrového masa) | 82 g | 166 kcal | 22,4 g | 0 g | 8,5 g |
| Výtěžnost z 1 lb syrového masa | 330 g | 670 kcal | 90,3 g | 0 g | 34,3 g |
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
| Kalorie | 203 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 27,4 g |
| Sacharidy | 0 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Vláknina | 0 g |
| Tuky | 10,4 g |
| z toho nasycené | 2,7 g |
| Sodík | 78 mg |
Co ovlivňuje kalorie
- Krůtí mleté maso při tepelné úpravě ztrácí vodu, takže stejný kus váží po tepelné úpravě méně než syrový a na gram má více kalorií.
- Velký rozdíl dělá poměr libového masa a tuku uvedený na obalu – směsi s vyšším podílem tuku nebo kůže mají více kalorií než extra libové.
- Olej nebo máslo přidané na pánev mají vlastní kalorie a část z nich ulpí na mase.
- Slitím vypečeného tuku po opečení odstraníte část tuku, takže scezené maso může mít o něco méně kalorií než nescezené.
Tipy pro přesné zapisování
- Maso zvažte po tepelné úpravě a zapište ho jako tepelně upravené, nebo ho zvažte syrové a zapište syrovou položku – jen tyto dva způsoby nekombinujte.
- Pokud připravujete celou libru, počítejte s tím, že z ní vznikne zhruba 330 g hotového masa (670 kcal), a pak si z dávky odvažte svou porci.
- Olej na vaření, sýr, housky a omáčky zapisujte zvlášť a s pomocí skenování fotek v BerryFit rychle zaznamenáte celý talíř.
Zapište Krůtí mleté maso (tepelně upravené) během pár vteřin
Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Krůtí mleté maso (tepelně upravené) v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.
Často kladené otázky
Kolik kalorií má karbanátek z krůtího mletého masa?
Karbanátek ze 4 oz syrového krůtího mletého masa váží po upečení asi 82 g a má 166 kcal. Obsahuje 22,4 g bílkovin a 8,5 g tuku.
Kolik bílkovin obsahují 3 oz tepelně upraveného krůtího mletého masa?
Porce 3 oz (85 g) tepelně upraveného krůtího mletého masa obsahuje 23,3 g bílkovin, k tomu 8,8 g tuku a žádné sacharidy.
Má krůtí mleté maso méně kalorií než kuřecí mleté?
V tomto srovnání ne: tepelně upravené krůtí mleté maso má 203 kcal na 100 g, zatímco kuřecí mleté maso 189 kcal. Přesné hodnoty závisí na obsahu tuku ve směsi, kterou koupíte.
Obsahuje krůtí mleté maso sacharidy?
Samotné tepelně upravené krůtí mleté maso má 0 g sacharidů, vlákniny i cukru. Sacharidy pocházejí jen z koření, strouhanky nebo omáček, které přidáte.
Podobné potraviny
Kalorie v běžných potravináchHodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Turkey, Ground, cooked, FDC ID 171506); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.
Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.


