Tápértékadatok · Gabonafélék, kenyér és tészta
Zsemlemorzsa kalóriatartalma
A natúr, száraz zsemlemorzsa 100 g-ja 395 kcal-t tartalmaz, 1 csészényi (108 g) pedig 427 kcal-t. A kalória nagy része szénhidrátból származik: 100 g-ban 72 g szénhidrát van, míg fehérjéből 13,4 g, zsírból 5,3 g.
A kalóriák forrása: Szénhidrát 74% · Zsír 12% · Fehérje 14%
Gyakori adagok
| Adag | Tömeg | Kalória | Fehérje | Szénhidrát | Zsír |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g-onként | 100 g | 395 kcal | 13,4 g | 72 g | 5,3 g |
| 1 csésze | 108 g | 427 kcal | 14,4 g | 77,7 g | 5,7 g |
| 1 uncia | 28,4 g | 112 kcal | 3,8 g | 20,4 g | 1,5 g |
Teljes tápérték (100 g-onként)
| Kalória | 395 kcal |
|---|---|
| Fehérje | 13,4 g |
| Szénhidrát | 72 g |
| ebből cukrok | 6,2 g |
| Rost | 4,5 g |
| Zsír | 5,3 g |
| ebből telített | 1,2 g |
| Nátrium | 732 mg |
Mitől változik a kalóriatartalom
- A zsemlemorzsa száraz, ezért a kalóriatartalma koncentrált; a puha kenyérből készült friss morzsa több vizet és tömegre vetítve kevesebb kalóriát tartalmaz.
- A panírozott ételek sütésekor a bundába szívódó olaj kalóriája is hozzáadódik, ami akár több is lehet, mint magáé a morzsáé.
- A fűszerezett, olasz típusú vagy panko morzsa kissé eltérhet a natúrtól, attól függően, milyen kenyérből készült, és tartalmaz-e hozzáadott sajtot, olajat vagy cukrot.
- A panírozáshoz kiszórt morzsa jó része gyakran a tálban marad, így a ténylegesen elfogyasztott mennyiség általában kevesebb a kimértnél.
Tippek a pontos naplózáshoz
- Mérd le a zsemlemorzsát a panírozás előtt és után, és csak a különbséget rögzítsd, ami valóban az ételre került.
- A sütéshez vagy a morzsa pirításához használt olajat, vajat külön tételként rögzítsd, mert sok kalóriát adhat hozzá.
- A BerryFitben a panírozott ételt összetevőire bontva rögzítsd (fehérjeforrás, morzsa, tojás, olaj), így pontosabb lesz az összesítés, mint egy fotó alapján becsülve.
Naplózd ezt: Zsemlemorzsa – másodpercek alatt
Fotózd le az ételed, vagy keress rá erre: Zsemlemorzsa a BerryFitben, és kövesd a kalóriákat és makrókat a saját napi célodhoz mérve.
Gyakran ismételt kérdések
Hány kalória van 1 csésze zsemlemorzsában?
Egy csésze (108 g) natúr, száraz zsemlemorzsa 427 kcal-t tartalmaz, 77,7 g szénhidráttal, 14,4 g fehérjével és 5,7 g zsírral.
Hány kalória van 1 uncia zsemlemorzsában?
Egy uncia (28,4 g) natúr, száraz zsemlemorzsa 112 kcal-t tartalmaz, főként a benne lévő 20,4 g szénhidrátból.
Sok szénhidrát van a zsemlemorzsában?
Igen, a zsemlemorzsa túlnyomórészt szénhidrát: 100 g-ban 72 g szénhidrát van, ebből 4,5 g rost és 6,2 g cukor.
Több kalória van a zsemlemorzsában, mint a maceszlisztben?
Nagyjából ugyanannyi: a natúr, száraz zsemlemorzsa és a maceszliszt is 395 kcal-t tartalmaz 100 g-onként.
Hasonló élelmiszerek
Gyakori élelmiszerek kalóriatartalmaA 100 g-ra vonatkozó értékek forrása a USDA FoodData Central (Bread, crumbs, dry, grated, plain, FDC ID 174928); az adagok a USDA adagtömegein alapulnak. A valódi élelmiszerek fajtától, érettségtől és elkészítési módtól függően eltérhetnek.
Az oldal szövege mesterséges intelligencia (az Anthropic Claude modellje) segítségével készült, és egy külön ellenőrzés során összevetettük a számadatokkal. Maguk a számok kizárólag a USDA-tól származnak.





