Tápértékadatok · Zöldségek
Babcsíra kalóriatartalma
A nyers babcsíra 100 g-ja 30 kcal-t tartalmaz, egy csészényi adag (104 g) pedig 31 kcal-t. Az energia nagy része szénhidrátból származik (100 g-ban 5,9 g), kisebb része fehérjéből (3 g), zsírból pedig szinte semmi (0,2 g).
A kalóriák forrása: Szénhidrát 63% · Zsír 5% · Fehérje 32%
Gyakori adagok
| Adag | Tömeg | Kalória | Fehérje | Szénhidrát | Zsír |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g-onként | 100 g | 30 kcal | 3 g | 5,9 g | 0,2 g |
| 1 csésze | 104 g | 31 kcal | 3,2 g | 6,2 g | 0,2 g |
| 1 csomag (12 oz) | 340 g | 102 kcal | 10,3 g | 20,2 g | 0,6 g |
Teljes tápérték (100 g-onként)
| Kalória | 30 kcal |
|---|---|
| Fehérje | 3 g |
| Szénhidrát | 5,9 g |
| ebből cukrok | 4,1 g |
| Rost | 1,8 g |
| Zsír | 0,2 g |
| ebből telített | 0 g |
| Nátrium | 6 mg |
Mitől változik a kalóriatartalom
- Pirításkor vagy serpenyőben sütéskor a csíra által felszívott olaj kalóriái is hozzáadódnak, ami könnyen több lehet, mint maga a csíra.
- Főzés közben a csíra összeesik és vizet veszít, így egy csésze főtt csíra tömegre több csírát tartalmaz, mint egy csésze nyers, ezért több kalóriát is.
- A csírához gyakran tálalt szószok, például a szójaszószos öntetek, a mogyorószósz vagy a szezámolaj, plusz kalóriát adnak, amely nem a csírából származik.
- Gyakran egy egész 12 oz-os csomagot főznek meg egyszerre, ezért érdemes tudni, mennyi kerül belőle ténylegesen a tányérodra.
Tippek a pontos naplózáshoz
- Ha teheted, a csírát főzés előtt, nyersen mérd le, és a nyers tömeget a nyers tételnél rögzítsd.
- Az étolajat és a szószokat külön tételként rögzítsd, mert általában több kalóriát adnak, mint maga a csíra.
- A BerryFitben fotózd le a pirított ételt vagy a tálat, majd igazítsd a csíra adagját és add hozzá az olajat, hogy az összesítés megfeleljen annak, amit ettél.
Naplózd ezt: Babcsíra – másodpercek alatt
Fotózd le az ételed, vagy keress rá erre: Babcsíra a BerryFitben, és kövesd a kalóriákat és makrókat a saját napi célodhoz mérve.
Gyakran ismételt kérdések
Hány kalória van egy csésze babcsírában?
Egy csésze nyers babcsíra (104 g) 31 kcal-t tartalmaz, 3,2 g fehérjével, 6,2 g szénhidráttal és 0,2 g zsírral.
Hány kalória van egy 12 oz-os csomag babcsírában?
Egy 12 oz-os (340 g) csomag nyers babcsíra 102 kcal-t tartalmaz, 10,3 g fehérjével, 20,2 g szénhidráttal és 0,6 g zsírral.
Sok fehérje van a babcsírában?
A babcsíra 100 g-ja 3 g fehérjét tartalmaz, ami mérsékelt mennyiség, ám alacsony kalóriatartalmához képest jelentős részt tesz ki. Kalóriáinak nagy része szénhidrátból származik.
Több kalória van a főtt babcsírában, mint a nyersben?
Maga a csíra nem lesz kalóriadúsabb, de főzéskor vizet veszít, így ugyanakkora tömegű főtt csírában több kalória van. A főzéshez használt olaj is további kalóriát ad.
Hasonló élelmiszerek
Gyakori élelmiszerek kalóriatartalmaA 100 g-ra vonatkozó értékek forrása a USDA FoodData Central (Mung beans, mature seeds, sprouted, raw, FDC ID 169957); az adagok a USDA adagtömegein alapulnak. A valódi élelmiszerek fajtától, érettségtől és elkészítési módtól függően eltérhetnek.
Az oldal szövege mesterséges intelligencia (az Anthropic Claude modellje) segítségével készült, és egy külön ellenőrzés során összevetettük a számadatokkal. Maguk a számok kizárólag a USDA-tól származnak.





