Tápértékadatok · Hüvelyesek, diófélék és magvak
Mandula kalóriatartalma
A mandula 100 g-ja 579 kcal-t tartalmaz, egy 1 oz-os adag (23 szem, 28,4 g) pedig 164 kcal. Az energia nagy része zsírból származik, 100 g-ban 49,9 g zsír van, a többit a fehérje (21,2 g) és a szénhidrát (21,6 g) adja.
A kalóriák forrása: Szénhidrát 14% · Zsír 72% · Fehérje 14%
Gyakori adagok
| Adag | Tömeg | Kalória | Fehérje | Szénhidrát | Zsír |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g-onként | 100 g | 579 kcal | 21,2 g | 21,6 g | 49,9 g |
| 1 oz (23 szem mandula) | 28,4 g | 164 kcal | 6 g | 6,1 g | 14,2 g |
| 1 szem mandula | 1,2 g | 7 kcal | 0,3 g | 0,3 g | 0,6 g |
| 1 csésze, egész | 143 g | 828 kcal | 30,2 g | 30,8 g | 71,4 g |
| 1 csésze, szeletelt | 92 g | 533 kcal | 19,5 g | 19,8 g | 45,9 g |
Teljes tápérték (100 g-onként)
| Kalória | 579 kcal |
|---|---|
| Fehérje | 21,2 g |
| Szénhidrát | 21,6 g |
| ebből cukrok | 4,4 g |
| Rost | 12,5 g |
| Zsír | 49,9 g |
| ebből telített | 3,8 g |
| Nátrium | 1 mg |
Mitől változik a kalóriatartalom
- Az olajban pirított mandula a felszívott olaj kalóriáival is gazdagodik, míg a szárazon pirított közel marad a nyershez.
- Az ízesített vagy bevont mandula, például a mézes pirított vagy a csokoládés, a cukor és a bevonat miatt több kalóriát tartalmaz.
- Sokat számít az adagolás: ha egyenesen a zacskóból eszel, könnyen jóval több lesz egy maréknál.
- Egy csésze szeletelt mandula kevesebbet nyom, mint egy csésze egész, így ugyanaz a csészényi mennyiség szeletelve kevesebb kalóriát jelent.
Tippek a pontos naplózáshoz
- Ha teheted, mérd le a mandulát konyhai mérlegen, mert egy marék mérete nagyon eltérő lehet.
- Ha nincs mérleged, számold meg: egy szem mandula kb. 7 kcal, és 23 szem nagyjából egy 1 oz-os adag.
- A BerryFitben azt a tételt válaszd, amely megfelel annak, amit ettél (natúr, olajban pirított vagy ízesített), a salátára vagy zabkására szórt mandulát pedig külön rögzítsd.
Naplózd ezt: Mandula – másodpercek alatt
Fotózd le az ételed, vagy keress rá erre: Mandula a BerryFitben, és kövesd a kalóriákat és makrókat a saját napi célodhoz mérve.
Gyakran ismételt kérdések
Hány kalória van 23 szem mandulában?
23 szem mandula, azaz kb. 1 oz vagy 28,4 g, 164 kcal-t tartalmaz. Ebben az adagban 6 g fehérje, 6,1 g szénhidrát és 14,2 g zsír van.
Hány kalória van egy szem mandulában?
Egy szem mandula (kb. 1,2 g) nagyjából 7 kcal.
Hány kalória van egy csésze mandulában?
Egy csésze egész mandula (143 g) 828 kcal, egy csésze szeletelt mandula (92 g) pedig 533 kcal, mivel a szeletek lazábban töltik ki a csészét.
Mennyi fehérje és rost van a mandulában?
A mandula 100 g-jában 21,2 g fehérje és 12,5 g rost található. Egy 1 oz-os adag 6 g fehérjét ad.
Hasonló élelmiszerek
Gyakori élelmiszerek kalóriatartalmaA 100 g-ra vonatkozó értékek forrása a USDA FoodData Central (Nuts, almonds, FDC ID 170567); az adagok a USDA adagtömegein alapulnak. A valódi élelmiszerek fajtától, érettségtől és elkészítési módtól függően eltérhetnek.
Az oldal szövege mesterséges intelligencia (az Anthropic Claude modellje) segítségével készült, és egy külön ellenőrzés során összevetettük a számadatokkal. Maguk a számok kizárólag a USDA-tól származnak.





