Nutriční hodnoty · Luštěniny, ořechy a semínka
Kalorie: Červené fazole (vařené)
Vařené červené fazole mají 127 kcal na 100 g a porce 1 hrnku (177 g) má 225 kcal. Většina energie pochází ze sacharidů (22,8 g na 100 g), fazole obsahují i solidní množství bílkovin (8,7 g) a téměř žádný tuk (0,5 g).
Původ kalorií: Sacharidy 70% · Tuky 3% · Bílkoviny 27%
Běžné porce
| Porce | Hmotnost | Kalorie | Bílkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 127 kcal | 8,7 g | 22,8 g | 0,5 g |
| 1 hrnek | 177 g | 225 kcal | 15,3 g | 40,4 g | 0,9 g |
| 1 lžíce | 11 g | 14 kcal | 1 g | 2,5 g | 0,1 g |
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
| Kalorie | 127 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 8,7 g |
| Sacharidy | 22,8 g |
| z toho cukry | 0,3 g |
| Vláknina | 7,4 g |
| Tuky | 0,5 g |
| z toho nasycené | 0,1 g |
| Sodík | 2 mg |
Co ovlivňuje kalorie
- Suché červené fazole při vaření nasáknou vodu a zhruba zdvojnásobí až ztrojnásobí svou hmotnost, takže suché fazole mají na gram mnohem více kalorií než vařené.
- Vaření nebo dochucení fazolí olejem, máslem, slaninou či jiným tukem přidává kalorie navíc k samotným fazolím.
- Konzervované fazole v omáčce nebo nálevu, například některé fazole v rajčatové omáčce či ve stylu chili, mají kalorie navíc z přidaného cukru a tuku, zatímco obyčejné scezené konzervované fazole se blíží doma uvařeným.
- Velikost porce se u jídel jako chili nebo rýže s fazolemi hodně liší, takže odhadnuté porce bývají často větší nebo menší než odměřený hrnek.
Tipy pro přesné zapisování
- Fazole važte po uvaření a scezení a zapisujte je jako vařené; pokud je vážíte suché, zvolte položku pro suché fazole.
- Olej, sýr, zakysanou smetanu a omáčky zapisujte zvlášť, protože mohou přidat více kalorií než samotné fazole.
- V BerryFitu můžete vyfotit chili nebo misku s fazolemi a poté upravit porci fazolí podle zvážené hmotnosti.
Zapište Červené fazole (vařené) během pár vteřin
Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Červené fazole (vařené) v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.
Často kladené otázky
Kolik kalorií má hrnek vařených červených fazolí?
Jeden hrnek vařených červených fazolí (177 g) má 225 kcal, 15,3 g bílkovin, 40,4 g sacharidů a 0,9 g tuku.
Kolik bílkovin obsahují červené fazole?
Vařené červené fazole obsahují 8,7 g bílkovin na 100 g, tedy 15,3 g na hrnek.
Mají červené fazole hodně sacharidů?
Většina jejich energie pochází ze sacharidů, 22,8 g na 100 g, z toho je ale 7,4 g vláknina a jen 0,3 g cukr.
Mají červené fazole více kalorií než černé fazole?
Jsou si velmi podobné: vařené červené fazole mají 127 kcal na 100 g, vařené černé fazole 132 kcal.
Podobné potraviny
Kalorie v běžných potravináchHodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Beans, kidney, red, mature seeds, cooked, boiled, without salt, FDC ID 175194); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.
Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.





