Nutričné hodnoty · Vajcia a mliečne výrobky
Kalórie: Ementál
Ementál má 393 kcal na 100 g a jeden plátok s hmotnosťou 1 oz (28 g) má 110 kcal. Väčšina týchto kalórií pochádza z tuku (31 g na 100 g), syr obsahuje aj slušné množstvo bielkovín (27 g) a takmer žiadne sacharidy (1,4 g).
Zdroj kalórií: Sacharidy 1% · Tuky 71% · Bielkoviny 28%
Bežné porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 393 kcal | 27 g | 1,4 g | 31 g |
| 1 plátok (1 oz) | 28 g | 110 kcal | 7,5 g | 0,4 g | 8,7 g |
| 1 oz | 28,4 g | 112 kcal | 7,7 g | 0,4 g | 8,8 g |
| 1 šálka, strúhaný | 108 g | 424 kcal | 29,1 g | 1,6 g | 33,5 g |
| 1 kubický palec | 15 g | 59 kcal | 4 g | 0,2 g | 4,6 g |
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
| Kalórie | 393 kcal |
|---|---|
| Bielkoviny | 27 g |
| Sacharidy | 1,4 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Vláknina | 0 g |
| Tuky | 31 g |
| z toho nasýtené | 18,2 g |
| Sodík | 187 mg |
Čo ovplyvňuje kalórie
- Hrúbka plátkov sa medzi značkami a pultmi s lahôdkami výrazne líši, takže dva plátky sa môžu v kalóriách citeľne odlišovať.
- Verzie so zníženým obsahom tuku alebo light majú menej kalórií ako bežný ementál, pretože hlavným zdrojom kalórií je tuk.
- Strúhaného syra si ľahko nasypete viac, než ste chceli, a kopcovitá šálka obsahuje viac ako zarovnaná.
- Roztopenie kalórie nemení, ale maslo alebo olej použitý pri opekaní sendviča pridáva svoje vlastné.
Tipy na presné zaznamenanie
- Syr si odvážte alebo skontrolujte hmotnosť plátku na obale, namiesto toho, aby ste predpokladali, že každý plátok váži 1 oz.
- Zapíšte si bežnú verziu alebo verziu so zníženým obsahom tuku podľa etikety, pretože sa líšia v kalóriách.
- V BerryFit zapisujte syr v sendviči oddelene od chleba a nátierok, aby sa každá časť započítala presne.
Zaznamenajte Ementál za pár sekúnd
Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Ementál v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.
Často kladené otázky
Koľko kalórií má plátok ementálu?
Plátok ementálu s hmotnosťou 1 oz (28 g) má 110 kcal, 7,5 g bielkovín a 8,7 g tuku.
Koľko kalórií má šálka strúhaného ementálu?
Jedna šálka strúhaného ementálu (108 g) má 424 kcal, 29,1 g bielkovín a 33,5 g tuku.
Má ementál veľa bielkovín?
Áno, obsahuje 27 g bielkovín na 100 g, no tuku má o niečo viac (31 g), takže väčšinu jeho kalórií dodáva tuk.
Má ementál menej kalórií ako čedar?
Mierne. Ementál má 393 kcal na 100 g, zatiaľ čo čedar má 408 kcal na 100 g.
Podobné potraviny
Kalórie v bežných potravináchHodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Cheese, swiss, FDC ID 171251); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.
Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.

