Nutriční hodnoty · Vejce a mléčné výrobky
Kalorie: Ementál
Ementál má 393 kcal na 100 g a plátek o hmotnosti 1 oz (28 g) má 110 kcal. Většina energie pochází z tuku (31 g na 100 g), sýr obsahuje i solidní množství bílkovin (27 g) a téměř žádné sacharidy (1,4 g).
Původ kalorií: Sacharidy 1% · Tuky 71% · Bílkoviny 28%
Běžné porce
| Porce | Hmotnost | Kalorie | Bílkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 393 kcal | 27 g | 1,4 g | 31 g |
| 1 plátek (1 oz) | 28 g | 110 kcal | 7,5 g | 0,4 g | 8,7 g |
| 1 oz | 28,4 g | 112 kcal | 7,7 g | 0,4 g | 8,8 g |
| 1 hrnek, strouhaný | 108 g | 424 kcal | 29,1 g | 1,6 g | 33,5 g |
| 1 kubický palec | 15 g | 59 kcal | 4 g | 0,2 g | 4,6 g |
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
| Kalorie | 393 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 27 g |
| Sacharidy | 1,4 g |
| z toho cukry | 0 g |
| Vláknina | 0 g |
| Tuky | 31 g |
| z toho nasycené | 18,2 g |
| Sodík | 187 mg |
Co ovlivňuje kalorie
- Tloušťka plátků se mezi značkami i lahůdkářstvími hodně liší, takže dva plátky se mohou v kaloriích znatelně lišit.
- Sýry se sníženým obsahem tuku nebo light verze mají méně kalorií než klasický ementál, protože hlavním zdrojem energie je tuk.
- Strouhaného sýra se snadno nasype víc, než chcete, a vrchovatý hrnek obsahuje víc než zarovnaný.
- Rozpuštění sýra kalorie nemění, ale máslo nebo olej použitý při opékání sendviče přidá vlastní.
Tipy pro přesné zapisování
- Sýr si zvažte nebo zkontrolujte hmotnost plátku na obalu, místo abyste předpokládali, že každý plátek má 1 oz.
- Zapisujte klasickou, nebo odlehčenou verzi podle etikety, protože se liší obsahem kalorií.
- V BerryFit zapisujte sýr v sendviči zvlášť od pečiva a pomazánek, aby se každá složka započítala přesně.
Zapište Ementál během pár vteřin
Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Ementál v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.
Často kladené otázky
Kolik kalorií má plátek ementálu?
Plátek ementálu o hmotnosti 1 oz (28 g) má 110 kcal, 7,5 g bílkovin a 8,7 g tuku.
Kolik kalorií má hrnek strouhaného ementálu?
Jeden hrnek strouhaného ementálu (108 g) má 424 kcal, 29,1 g bílkovin a 33,5 g tuku.
Má ementál hodně bílkovin?
Ano, obsahuje 27 g bílkovin na 100 g, tuku má ale o něco víc, 31 g, takže většinu kalorií dodává tuk.
Má ementál méně kalorií než čedar?
Nepatrně. Ementál má 393 kcal na 100 g, zatímco čedar 408 kcal na 100 g.
Podobné potraviny
Kalorie v běžných potravináchHodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Cheese, swiss, FDC ID 171251); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.
Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.

