Voedingswaarde · Eieren en zuivel
Calorieën in Emmentaler
Emmentaler bevat 393 kcal per 100 g, en een plak van 1 oz (28 g) bevat 110 kcal. Die calorieën komen grotendeels uit vet (31 g per 100 g), met daarnaast een flinke hoeveelheid eiwit (27 g) en vrijwel geen koolhydraten (1,4 g).
Calorieën komen uit: Koolhydraten 1% · Vet 71% · Eiwit 28%
Gangbare porties
| Portie | Gewicht | Calorieën | Eiwit | Koolhydraten | Vet |
|---|---|---|---|---|---|
| Per 100 g | 100 g | 393 kcal | 27 g | 1,4 g | 31 g |
| 1 plak (1 oz) | 28 g | 110 kcal | 7,5 g | 0,4 g | 8,7 g |
| 1 oz | 28,4 g | 112 kcal | 7,7 g | 0,4 g | 8,8 g |
| 1 cup, geraspt | 108 g | 424 kcal | 29,1 g | 1,6 g | 33,5 g |
| 1 kubieke inch | 15 g | 59 kcal | 4 g | 0,2 g | 4,6 g |
Alle voedingswaarden (Per 100 g)
| Calorieën | 393 kcal |
|---|---|
| Eiwit | 27 g |
| Koolhydraten | 1,4 g |
| waarvan suikers | 0 g |
| Vezels | 0 g |
| Vet | 31 g |
| waarvan verzadigd | 18,2 g |
| Natrium | 187 mg |
Wat het aantal calorieën beïnvloedt
- De dikte van plakken verschilt sterk per merk en per kaasafdeling, waardoor twee plakken flink kunnen verschillen in calorieën.
- Light- of halfvolle varianten bevatten minder calorieën dan gewone emmentaler, omdat vet de belangrijkste bron van calorieën is.
- Met geraspte kaas strooi je al snel te veel, en een volle cup bevat meer dan een afgestreken cup.
- Smelten verandert niets aan de calorieën, maar boter of olie waarin je een tosti bakt, telt wel mee.
Tips om het nauwkeurig bij te houden
- Weeg je kaas of kijk op de verpakking hoeveel een plak weegt, in plaats van aan te nemen dat elke plak 1 oz is.
- Log de gewone of de light-variant die overeenkomt met je etiket, want die verschillen in calorieën.
- Log in BerryFit de kaas los van het brood en wat je erop smeert, zodat elk onderdeel nauwkeurig wordt meegeteld.
Houd Emmentaler binnen enkele seconden bij
Maak een foto van je maaltijd of zoek Emmentaler op in BerryFit om je calorieën en macro's bij te houden ten opzichte van je eigen dagdoel.
Veelgestelde vragen
Hoeveel calorieën zitten er in een plak emmentaler?
Een plak emmentaler van 1 oz (28 g) bevat 110 kcal, met 7,5 g eiwit en 8,7 g vet.
Hoeveel calorieën zitten er in een cup geraspte emmentaler?
Eén cup geraspte emmentaler (108 g) bevat 424 kcal, met 29,1 g eiwit en 33,5 g vet.
Bevat emmentaler veel eiwit?
Ja, het bevat 27 g eiwit per 100 g, maar met 31 g iets meer vet, dus de meeste calorieën komen uit vet.
Bevat emmentaler minder calorieën dan cheddar?
Iets minder. Emmentaler bevat 393 kcal per 100 g, terwijl cheddar 408 kcal per 100 g bevat.
Vergelijkbare voedingsmiddelen
Calorieën in veelgegeten voedingsmiddelenWaarden per 100 g uit USDA FoodData Central (Cheese, swiss, FDC ID 171251); porties zijn gebaseerd op portiegewichten van de USDA. Echte voedingsmiddelen variëren per soort, rijpheid en bereiding.
De tekst op deze pagina is geschreven met behulp van AI (Claude van Anthropic) en in een aparte controle getoetst aan de cijfers. De cijfers zelf komen uitsluitend van de USDA.

