Nutričné hodnoty · Zelenina
Kalórie: Kvaka
Surová kvaka má 37 kcal na 100 g a 1 šálka nakrájaná na kocky (140 g) má 52 kcal. Väčšina týchto kalórií pochádza zo sacharidov: na 100 g obsahuje 8,6 g sacharidov, no len 1,1 g bielkovín a 0,2 g tuku.
Zdroj kalórií: Sacharidy 85% · Tuky 4% · Bielkoviny 11%
Bežné porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 37 kcal | 1,1 g | 8,6 g | 0,2 g |
| 1 šálka, na kocky | 140 g | 52 kcal | 1,5 g | 12,1 g | 0,2 g |
| 1 malá kvaka | 192 g | 71 kcal | 2,1 g | 16,6 g | 0,3 g |
| 1 stredná kvaka | 386 g | 143 kcal | 4,2 g | 33,3 g | 0,6 g |
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
| Kalórie | 37 kcal |
|---|---|
| Bielkoviny | 1,1 g |
| Sacharidy | 8,6 g |
| z toho cukry | 4,5 g |
| Vláknina | 2,3 g |
| Tuky | 0,2 g |
| z toho nasýtené | 0 g |
| Sodík | 12 mg |
Čo ovplyvňuje kalórie
- Maslo, olej alebo smotana pridané pri príprave pyré či pečení môžu dodať oveľa viac kalórií než samotná zelenina.
- Varenie kalórie nepridáva, no varená kvaka môže vážiť inak ako surová, takže záznam podľa surovej hmotnosti nemusí zodpovedať uvarenej porcii.
- Kvaky sa veľkosťou veľmi líšia, takže „jedna kvaka“ môže znamenať veľmi rozdielne množstvo; stredná (386 g) má zhruba dvakrát viac kalórií ako malá (192 g).
- Lúpaním odstránite tuhú, často voskovanú šupku, takže jedlá časť váži menej ako celá kúpená zelenina.
Tipy na presné zaznamenanie
- Kvaku vážte po olúpaní a pred varením a zapíšte ju ako surovú kvaku – tak bude záznam najpresnejší.
- Maslo, olej, smotanu či syr použité v pyré a pri pečení zapisujte ako samostatné položky, pretože zvyčajne dodajú viac kalórií ako samotná kvaka.
- V BerryFit odfoťte svoj tanier a upravte porciu podľa odváženého množstva, aby záznam zodpovedal tomu, čo ste naozaj zjedli.
Zaznamenajte Kvaka za pár sekúnd
Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Kvaka v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.
Často kladené otázky
Koľko kalórií má celá kvaka?
Malá kvaka (192 g) má 71 kcal a stredná kvaka (386 g) má 143 kcal. Veľkosť sa líši, preto najlepší odhad získate odvážením.
Má kvaka veľa sacharidov?
Kvaka obsahuje 8,6 g sacharidov na 100 g, z toho 2,3 g vlákniny a 4,5 g cukrov. Šálka nakrájaná na kocky má 12,1 g sacharidov.
Koľko bielkovín má kvaka?
Kvaka má málo bielkovín – 1,1 g na 100 g a 1,5 g v 1 šálke nakrájanej na kocky.
Má kvakové pyré viac kalórií?
Samotné roztlačenie kalórie nemení, no primiešané maslo, smotana alebo mlieko pridajú svoje kalórie. Tieto prísady zapisujte samostatne.
Podobné potraviny
Kalórie v bežných potravináchHodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Rutabagas, raw, FDC ID 168454); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.
Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.

