Nutričné hodnoty · Strukoviny, orechy a semená
Kalórie: Maslová fazuľa (varená)
Varená maslová fazuľa má 115 kcal na 100 g a porcia 1 hrnček (188 g) má 216 kcal. Väčšina týchto kalórií pochádza zo sacharidov (20,9 g na 100 g), fazuľa obsahuje aj slušné množstvo bielkovín (7,8 g) a takmer žiadny tuk (0,4 g).
Zdroj kalórií: Sacharidy 71% · Tuky 3% · Bielkoviny 26%
Bežné porcie
| Porcia | Hmotnosť | Kalórie | Bielkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 115 kcal | 7,8 g | 20,9 g | 0,4 g |
| 1 hrnček | 188 g | 216 kcal | 14,7 g | 39,3 g | 0,7 g |
| 1 polievková lyžica | 11,7 g | 13 kcal | 0,9 g | 2,4 g | 0 g |
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
| Kalórie | 115 kcal |
|---|---|
| Bielkoviny | 7,8 g |
| Sacharidy | 20,9 g |
| z toho cukry | 2,9 g |
| Vláknina | 7 g |
| Tuky | 0,4 g |
| z toho nasýtené | 0,1 g |
| Sodík | 2 mg |
Čo ovplyvňuje kalórie
- Suchá maslová fazuľa váži oveľa menej ako varená, pretože pri varení nasaje vodu, takže pred varením má na gram oveľa viac kalórií ako po ňom.
- Konzervovaná maslová fazuľa sa môže mierne líšiť od doma uvarenej a scedením a prepláchnutím odstránite nálev, v ktorom je uložená.
- Ak fazuľu pripravujete alebo dochucujete maslom, olejom či smotanou, k jej kalóriám pribudnú aj kalórie z tohto tuku.
- V gulášoch a šalátoch sa porcie ľahko podcenia, vrchovatá porcia môže mať pokojne oveľa viac ako hrnček.
Tipy na presné zaznamenanie
- Fazuľu odvážte po uvarení a zapíšte ju ako varenú, alebo ju odvážte suchú a zapíšte ako suchú, ale tieto dva spôsoby nemiešajte.
- Maslo, olej, omáčku alebo syr pridaný k fazuli zapisujte ako samostatné položky.
- Odfoťte svoje fazuľové jedlo v BerryFit a rýchlo ho zapíšte, potom podľa potreby upravte porciu.
Zaznamenajte Maslová fazuľa (varená) za pár sekúnd
Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Maslová fazuľa (varená) v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.
Často kladené otázky
Koľko kalórií má hrnček varenej maslovej fazule?
Porcia 1 hrnček (188 g) varenej maslovej fazule má 216 kcal, 14,7 g bielkovín, 39,3 g sacharidov a 0,7 g tuku.
Má maslová fazuľa veľa bielkovín?
Na rastlinnú potravinu ich má dosť, 7,8 g bielkovín na 100 g varenej fazule. Hlavným zdrojom jej kalórií sú však stále sacharidy, 20,9 g na 100 g.
Je maslová fazuľa to isté ako fazuľa lima?
Áno, maslová fazuľa je veľkozrnná fazuľa lima. Údaje na tejto stránke platia pre veľkozrnnú fazuľu lima varenú bez soli.
Ako je na tom maslová fazuľa s kalóriami v porovnaní so šošovicou?
Sú si veľmi blízko: varená maslová fazuľa má 115 kcal na 100 g a varená šošovica 116 kcal.
Podobné potraviny
Kalórie v bežných potravináchHodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Lima beans, large, mature seeds, cooked, boiled, without salt, FDC ID 174253); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.
Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.
