BerryFit

Nutriční hodnoty · Luštěniny, ořechy a semínka

Kalorie: Máslové fazole (vařené)

Vařené máslové fazole mají 115 kcal na 100 g a porce 1 hrnek (188 g) má 216 kcal. Většina energie pochází ze sacharidů (20,9 g na 100 g), fazole obsahují také slušné množství bílkovin (7,8 g) a téměř žádný tuk (0,4 g).

Na 100 g115kcal
7,8gBílkoviny
20,9gSacharidy
0,4gTuky
7gVláknina

Původ kalorií: Sacharidy 71% · Tuky 3% · Bílkoviny 26%

Běžné porce

PorceHmotnostKalorieBílkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g115 kcal7,8 g20,9 g0,4 g
1 hrnek188 g216 kcal14,7 g39,3 g0,7 g
1 lžíce11,7 g13 kcal0,9 g2,4 g0 g
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
Kalorie115 kcal
Bílkoviny7,8 g
Sacharidy20,9 g
z toho cukry2,9 g
Vláknina7 g
Tuky0,4 g
z toho nasycené0,1 g
Sodík2 mg

Co ovlivňuje kalorie

  • Suché máslové fazole váží mnohem méně než vařené, protože při vaření nasáknou vodu, takže na gram mají před vařením mnohem více kalorií než po něm.
  • Fazole z konzervy se mohou od doma uvařených mírně lišit a scezením a propláchnutím odstraníte nálev, ve kterém jsou naložené.
  • Pokud fazole připravujete nebo dochucujete máslem, olejem či smetanou, přidáváte k nim i kalorie z tohoto tuku.
  • V dušených pokrmech a salátech se porce snadno podcení, vrchovatá porce může mít výrazně přes jeden hrnek.

Tipy pro přesné zapisování

  • Fazole buď zvažte po uvaření a zapište jako vařené, nebo je zvažte suché a zapište jako suché, ale tyto dva způsoby nemíchejte.
  • Máslo, olej, omáčku nebo sýr přidané k fazolím zapisujte jako samostatné položky.
  • Vyfoťte svůj fazolový pokrm v BerryFit, rychle ho zapíšete a v případě potřeby pak upravíte porci.

Zapište Máslové fazole (vařené) během pár vteřin

Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Máslové fazole (vařené) v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.

Často kladené otázky

Kolik kalorií má hrnek vařených máslových fazolí?

Porce 1 hrnek (188 g) vařených máslových fazolí má 216 kcal, 14,7 g bílkovin, 39,3 g sacharidů a 0,7 g tuku.

Mají máslové fazole hodně bílkovin?

Na rostlinnou potravinu jich mají dost, 7,8 g bílkovin na 100 g vařených fazolí. Hlavním zdrojem jejich kalorií jsou ale stále sacharidy, 20,9 g na 100 g.

Jsou máslové fazole a limské fazole totéž?

Ano, máslové fazole jsou velké limské fazole. Údaje na této stránce platí pro velké limské fazole vařené bez soli.

Jak jsou na tom máslové fazole s kaloriemi ve srovnání s čočkou?

Jsou si velmi blízko: vařené máslové fazole mají 115 kcal na 100 g, vařená čočka 116 kcal.

Hodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Lima beans, large, mature seeds, cooked, boiled, without salt, FDC ID 174253); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.

Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.