BerryFit

Nutričné hodnoty · Sladkosti a pečenie

Kalórie: Pohánková múka

Pohánková múka má 335 kcal na 100 g a porcia 1 hrnčeka (120 g) má 402 kcal. Väčšina energie pochádza zo sacharidov, ktorých je 70,6 g na 100 g, k tomu obsahuje stredné množstvo bielkovín, 12,6 g, a iba 3,1 g tuku.

Na 100 g335kcal
12,6gBielkoviny
70,6gSacharidy
3,1gTuky
10gVláknina

Zdroj kalórií: Sacharidy 78% · Tuky 8% · Bielkoviny 14%

Bežné porcie

PorciaHmotnosťKalórieBielkovinySacharidyTuky
Na 100 g100 g335 kcal12,6 g70,6 g3,1 g
1 hrnček120 g402 kcal15,1 g84,7 g3,7 g
Kompletné nutričné hodnoty (Na 100 g)
Kalórie335 kcal
Bielkoviny12,6 g
Sacharidy70,6 g
z toho cukry2,6 g
Vláknina10 g
Tuky3,1 g
z toho nasýtené0,7 g
Sodík11 mg

Čo ovplyvňuje kalórie

  • Veľmi záleží na tom, ako hrnček naplníte: keď múku naberiete priamo z vrecka, natlačí sa jej doň viac, než keď ju nasypete lyžicou a zarovnáte, takže „hrnček“ môže vážiť citeľne viac alebo menej ako 120 g.
  • Samotná múka je len časť celku, pretože palacinky, lievance a pečivo pridávajú kalórie z vajec, mlieka, masla, oleja a cukru v recepte.
  • Tuk na panvici, napríklad maslo alebo olej na pohánkové palacinky či blinčeky, pridáva k cestu vlastné kalórie.
  • Zmesi s pohánkovou múkou na pečenie môžu obsahovať pšeničnú alebo inú múku, čo môže mierne zmeniť kalórie a makroživiny oproti čistej celozrnnej pohánkovej múke.

Tipy na presné zaznamenanie

  • Múku vážte v gramoch na kuchynskej váhe a nespoliehajte sa na hrnčeky, pretože objemové miery sa pri múke veľmi líšia.
  • Pri varení zapíšte suchú múku podľa hmotnosti a potom každú ďalšiu surovinu zvlášť vrátane oleja či masla na panvici.
  • V BerryFit si uložte pohánkové palacinky alebo chlieb ako recept, aby ste mohli jednu porciu zakaždým zapísať rýchlo a presne.

Zaznamenajte Pohánková múka za pár sekúnd

Odfoťte svoje jedlo alebo vyhľadajte Pohánková múka v aplikácii BerryFit a sledujte kalórie a makroživiny podľa svojho denného cieľa.

Často kladené otázky

Koľko kalórií má hrnček pohánkovej múky?

Porcia 1 hrnčeka pohánkovej múky (120 g) má 402 kcal. Obsahuje tiež 15,1 g bielkovín, 84,7 g sacharidov a 3,7 g tuku.

Koľko bielkovín má pohánková múka?

Pohánková múka má 12,6 g bielkovín na 100 g, teda 15,1 g na hrnček (120 g).

Má pohánková múka veľa vlákniny?

Pohánková múka obsahuje 10 g vlákniny na 100 g, čo je značná časť z jej 70,6 g celkových sacharidov. Cukru má len 2,6 g na 100 g.

Ako sa pohánková múka líši v kalóriách od iných múk?

S 335 kcal na 100 g má pohánková múka o niečo menej ako ražná múka (349), múka z fazule mungo (347) a ciroková múka (359). Rozdiely sú malé, takže veľkosť porcie je dôležitejšia ako to, ktorú z týchto múk si vyberiete.

Hodnoty na 100 g pochádzajú z USDA FoodData Central (Buckwheat flour, whole-groat, FDC ID 170687); porcie vychádzajú z hmotností porcií USDA. Skutočné potraviny sa líšia podľa odrody, zrelosti a spôsobu prípravy.

Text na tejto stránke bol napísaný s pomocou AI (Claude od spoločnosti Anthropic) a v samostatnej kontrole overený voči číslam. Samotné čísla pochádzajú výhradne od USDA.