Nutriční hodnoty · Sladkosti a pečení
Kalorie: Pohanková mouka
Pohanková mouka má 335 kcal na 100 g a porce 1 hrnek (120 g) má 402 kcal. Většina energie pochází ze sacharidů, kterých je 70,6 g na 100 g. Bílkovin obsahuje střední množství, 12,6 g, a tuku jen 3,1 g.
Původ kalorií: Sacharidy 78% · Tuky 8% · Bílkoviny 14%
Běžné porce
| Porce | Hmotnost | Kalorie | Bílkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 335 kcal | 12,6 g | 70,6 g | 3,1 g |
| 1 hrnek | 120 g | 402 kcal | 15,1 g | 84,7 g | 3,7 g |
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
| Kalorie | 335 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 12,6 g |
| Sacharidy | 70,6 g |
| z toho cukry | 2,6 g |
| Vláknina | 10 g |
| Tuky | 3,1 g |
| z toho nasycené | 0,7 g |
| Sodík | 11 mg |
Co ovlivňuje kalorie
- Hodně záleží na tom, jak hrnek naplníte: když mouku naberete přímo z pytlíku, napěchujete jí víc, než když ji nasypete lžící a zarovnáte. „Hrnek“ tak může vážit znatelně víc nebo míň než 120 g.
- Samotná mouka je jen část celku. Palačinky, lívance a pečivo obsahují i kalorie z vajec, mléka, másla, oleje a cukru v receptu.
- Tuk na pánvi, například máslo nebo olej na pohankové lívance či bliny, přidává k těstu vlastní kalorie.
- Pohankové směsi na pečení mohou být smíchané s pšeničnou nebo jinou moukou, takže se kalorie a makroživiny mohou mírně lišit od čisté mouky z celozrnné pohanky.
Tipy pro přesné zapisování
- Mouku važte v gramech na kuchyňské váze místo odměřování hrnky, protože objemové míry se u mouky hodně liší.
- Při vaření podle receptu zapište suchou mouku podle hmotnosti a pak každou další surovinu zvlášť, včetně oleje nebo másla na pánvi.
- V BerryFitu si uložte své pohankové lívance nebo chléb jako recept, abyste mohli jednu porci pokaždé zapsat rychle a přesně.
Zapište Pohanková mouka během pár vteřin
Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Pohanková mouka v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.
Často kladené otázky
Kolik kalorií má hrnek pohankové mouky?
Porce 1 hrnek pohankové mouky (120 g) má 402 kcal. Obsahuje také 15,1 g bílkovin, 84,7 g sacharidů a 3,7 g tuku.
Kolik bílkovin obsahuje pohanková mouka?
Pohanková mouka obsahuje 12,6 g bílkovin na 100 g, tedy 15,1 g na hrnek (120 g).
Má pohanková mouka hodně vlákniny?
Pohanková mouka obsahuje 10 g vlákniny na 100 g, což je značný podíl z celkových 70,6 g sacharidů. Cukru má jen 2,6 g na 100 g.
Jak si pohanková mouka stojí v kaloriích ve srovnání s jinými moukami?
S 335 kcal na 100 g má pohanková mouka o něco méně než žitná mouka (349), mouka z fazolí mungo (347) a čiroková mouka (359). Rozdíly jsou malé, takže velikost porce hraje větší roli než to, kterou z těchto mouk zvolíte.
Podobné potraviny
Kalorie v běžných potravináchHodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Buckwheat flour, whole-groat, FDC ID 170687); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.
Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.
