Nutriční hodnoty · Ryby a mořské plody
Kalorie: Červený chňapal (tepelně upravený)
Tepelně upravený červený chňapal má 128 kcal na 100 g a jeden 170g filet má 218 kcal. Téměř všechny kalorie pocházejí z bílkovin (26,3 g na 100 g), tuku obsahuje jen 1,7 g a sacharidy žádné.
Původ kalorií: Sacharidy 0% · Tuky 13% · Bílkoviny 87%
Běžné porce
| Porce | Hmotnost | Kalorie | Bílkoviny | Sacharidy | Tuky |
|---|---|---|---|---|---|
| Na 100 g | 100 g | 128 kcal | 26,3 g | 0 g | 1,7 g |
| 1 filet | 170 g | 218 kcal | 44,7 g | 0 g | 2,9 g |
| 3 oz | 85 g | 109 kcal | 22,4 g | 0 g | 1,5 g |
Kompletní nutriční hodnoty (Na 100 g)
| Kalorie | 128 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 26,3 g |
| Sacharidy | 0 g |
| Vláknina | 0 g |
| Tuky | 1,7 g |
| z toho nasycené | 0,4 g |
| Sodík | 57 mg |
Co ovlivňuje kalorie
- Tepelně upravená ryba váží méně než syrová, protože ztrácí vodu, takže stejný kus má po úpravě více kalorií na gram než předtím.
- Smažení na pánvi nebo potírání máslem či olejem přidává kalorie použitého tuku, které snadno převýší malé množství tuku v samotné rybě.
- Strouhanka, těstíčko nebo obalení v mouce přidávají sacharidy a při smažení nasávají další olej.
- Omáčky, marinády a glazury podávané s chňapalem přidávají k rybě své vlastní kalorie.
Tipy pro přesné zapisování
- Rybu važte po tepelné úpravě a zapisujte ji jako tepelně upraveného chňapala; pokud ji vážíte syrovou, zvolte raději položku pro syrovou rybu, aby hodnoty odpovídaly.
- Olej, máslo, obalení nebo omáčku zapisujte jako samostatné položky, protože hodnoty pro samotného tepelně upraveného chňapala je nezahrnují.
- V BerryFitu vyfoťte svůj talíř a poté upravte porci podle zvážené hmotnosti, abyste získali přesnější odhad.
Zapište Červený chňapal (tepelně upravený) během pár vteřin
Vyfoťte své jídlo nebo vyhledejte Červený chňapal (tepelně upravený) v BerryFit a sledujte kalorie a makroživiny vůči svému dennímu cíli.
Často kladené otázky
Kolik kalorií má filet z červeného chňapala?
170g filet z tepelně upraveného červeného chňapala má 218 kcal, 44,7 g bílkovin a 2,9 g tuku. Větší či menší filety se budou lišit, nejpřesnější hodnotu tedy získáte zvážením.
Kolik bílkovin obsahují 3 oz červeného chňapala?
Porce 3 oz (85 g) tepelně upraveného červeného chňapala obsahuje 22,4 g bílkovin a 109 kcal.
Obsahuje červený chňapal nějaké sacharidy?
Ne. Samotný tepelně upravený červený chňapal má 0 g sacharidů a 0 g vlákniny; případné sacharidy by pocházely z obalení nebo omáček.
Má červený chňapal méně kalorií než jiné ryby?
Pohybuje se v podobném rozmezí jako jiné bílé ryby: tepelně upravený chňapal má 128 kcal na 100 g, stejně jako tepelně upravená tilápie, o něco více než tepelně upravený mořský okoun se 124 kcal a méně než tepelně upravený sumeček se 144 kcal.
Podobné potraviny
Kalorie v běžných potravináchHodnoty na 100 g pocházejí z USDA FoodData Central (Fish, snapper, mixed species, cooked, dry heat, FDC ID 173699); porce vycházejí z hmotností porcí podle USDA. Skutečné potraviny se liší podle odrůdy, zralosti a způsobu přípravy.
Text na této stránce vznikl s pomocí AI (Claude od Anthropic) a byl v samostatné kontrole ověřen podle čísel. Samotná čísla pocházejí výhradně z USDA.
